Uwaga, nowe miejsce konferencyjne: CONCORDIA DESIGN!
Zaproszenie O konferencji Komitet organizacyjny i naukowy Program Rejestracja uczestników Zakwaterowanie Relacja z poprzednich konferencji Powrót do Termedia.pl
 
 
 
Zaproszenie


.
Drogie Koleżanki i Koledzy,

w imieniu wszystkich członków Komitetu Naukowego i Organizacyjnego pragnę serdecznie zaprosić Państwa do udziału w konferencji „Kontrowersje w obrazowaniu i leczeniu chorób endokrynologicznych”. Przedsięwzięcie to jest wyjątkowe z kilku powodów. Listopadowe spotkanie będzie pierwszym, którego tematyka będzie się koncentrować wokół diagnostyki obrazowej chorób endokrynologicznych.
Dynamiczny rozwój zaawansowanych technik obrazowania, ich coraz większa dostępność, a także rosnąca rola w diagnostyce endokrynologicznej sprawiły, że weszły one na stałe do algorytmów postępowania.
To sprawiło, że znajomość różnorodnych metod wizualizacji nie jest już tylko domeną specjalistów diagnostyki obrazowej. Praktykujących endokrynologów obowiązuje nie tylko stałe dokształcanie się w zakresie wskazań do tych badań, lecz także umiejętność interpretacji wyników zlecanych procedur diagnostycznych, a niekiedy również samodzielnego ich wykonywania, bowiem to od nich często zależy dalsze postępowanie terapeutyczne.

Idea konferencji zrodziła się z potrzeby kompleksowego omówienia i podsumowania zastosowania współczesnych technik obrazowania w diagnostyce i leczeniu chorób endokrynologicznych, wielokrotnie zgłaszanej przez członków środowiska endokrynologicznego. Ponadto, spotkanie będzie miało charakter wielospecjalistyczny – zamysłem organizatorów jest zderzenie punktu widzenia endokrynologa i specjalistów innych dziedzin, które również korzystają z dobrodziejstw nowoczesnych metod wizualizacji. W programie zjazdu, który wciąż rozbudowujemy, znajdą się przede wszystkim elementy praktycznego zastosowania współczesnych technik diagnostycznych, takich jak ultrasonografia, sonoelastografia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, metody izotopowe, PET czy densytometria, a także dyskusja nad wskazaniami i interpretacją wyników badań oraz nad ich wpływem na decyzje terapeutyczne u osób ze schorzeniami gruczołów dokrewnych.

Doceniając korzyści płynące ze spotkań interdyscyplinarnych, postanowiliśmy zaprosić do współpracy szerokie gremium wybitnych ekspertów z całej Polski, a poza wykładami znaczną część czasu poświęcić szerokiej dyskusji w gronie specjalistów z różnych dziedzin. Wśród wykładowców, oprócz endokrynologów, znajdą się również specjaliści medycyny nuklearnej, radiologii, patomorfologii, chirurgii endokrynologicznej, neurochirurgii, onkologii, ginekologii i urologii. Mamy nadzieję, że bogata oferta programowa oraz interdyscyplinarny charakter spotkania okażą się atrakcyjne również dla lekarzy rodzinnych.

Pragniemy, aby zaplanowane przez nas spotkanie stało się przede wszystkim forum wymiany doświadczeń i poglądów oraz miejscem debaty nad wątpliwościami, które rodzą się w naszej codziennej praktyce. Mamy nadzieję, że unikalna oferta programowa, interdyscyplinarny charakter spotkania oraz atrakcyjne miejsce zachęcą Państwa do udziału w konferencji.

Do zobaczenia w Poznaniu!


prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała
przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

PATRONATY
HONOROWE
PATRONATY
MEDIALNE