Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam na kolejną edycję naukowej i edukacyjnej konferencji, którą mam przyjemność organizować od lat dla wszystkich zainteresowanych chorobami kości
i stawów. Wiosenny, piękny Poznań już niecierpliwie czeka na nie tylko na reumatologów, lecz także lekarzy innych specjalności.
Pandemia COVID-19 jeszcze ostatecznie i oficjalnie nie skończyła się, ale dzięki szczepieniom i korzystnym mutacjom wirusa SARS-CoV-2 możemy wracać do znanej nam sprzed tego okresu rzeczywistości w każdym jej wymiarze. Wiele konferencji odbywa się jak dawniej stacjonarnie w formule F2F z osobistą możliwością wymiany naukowych i praktycznych doświadczeń, niemniej jednak nadal są i będą wykorzystywane nowoczesne narzędzia teleinformatyczne.
15. edycja Konferencji Zdrowe Kości i Stawy 2023 odbędzie się 8–11 marca 2023 r. w Poznaniu zarówno tradycyjnie, w wersji stacjonarnej, jak i on-line LIVE!
Zapraszam zatem do uczestnictwa w tzw. formie hybrydowej, cokolwiek miałoby to w praktyce dla Państwa oznaczać.
W moim przekonaniu ostateczny program merytoryczny będzie jak zawsze ciekawy i atrakcyjny. Świadczy o tym znacząca i stale rosnąca liczba uczestników naszych spotkań. Przygotowując szczegóły, dbamy o jego elementy naukowo-teoretyczne, ale przede wszystkim o wymiar czysto praktyczny. Do wspólnych wystąpień i dyskusji zostaną zaproszeni nie tylko reumatolodzy, specjaliści chorób metabolicznych kości, ale także kardiolodzy, gastroenterolodzy, dermatolodzy czy po prostu interniści, gdyż te obszary są bardzo istotne dla codziennej praktyki klinicznej u chorych z zapalnymi chorobami stawów i kości. Jak zawsze duży nacisk stawiamy na interdyscyplinarność oraz możliwość zadawania pytań i wymiany myśl w nieskrępowanej dyskusji. Na pewno podejmiemy temat najnowocześniejszego leczenia przeciwciałami monoklonalnymi
w reumatologii i osteoporozie, zwracając uwagę na skuteczność, długoterminowość prowadzenia pacjentów oraz ich bezpieczeństwo, także w ciąży i okresie karmienia.
Nie zabraknie w programie innowacyjnych tematów dotyczących inhibitorów kinaz janusowych czy tyrozynowych. Omówimy standardowe terapie lekami modyfikującymi
w ich nowoczesnej odsłonie, a także uzasadnimy konieczność stosowania w procesie zapalnym niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Interesująca będzie również konfrontacja merytoryczna podejścia do leczenia w sposób standardowy – często słabo skuteczny lub eksperymentalny, lecz dający wielką nadzieję chorym. Z ciekawszych propozycji zapraszam do wysłuchania wykładów na temat chorób, które nie zawsze są chorobami rzadkimi, takich jak choroba Pageta, zespół Sudecka czy choroba Gauchera u dorosłych i dzieci. Konferencji jak zawsze będą towarzyszyć kliniczne warsztaty praktyczne oraz kursy wykonywania i interpretacji badań obrazowych w zakresie chorób kości i stawów.
Chciałbym jak dotychczas utrzymać ciekawą formę i najwyższą jakość przekazu tego naukowo-edukacyjnego wydarzenia, a Państwa szeroki udział daje powody do satysfakcji i energię do kontynuowania tego projektu.
Zapraszam do współpracy wszystkich potencjalnych sponsorów z nadzieją na stworzenie tej jedynej w swoim rodzaju konferencji, która jest adresowana do szerokiej grupy wszystkich lekarzy zainteresowanych chorobami stawów i kości.
Pozdrawiam serdecznie,
prof. dr hab. n. med. Piotr Leszczyński
Przewodniczący Komitetu Naukowego
Prezes Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego
UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE PODCZAS WYDARZENIA ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ
OPŁACENIA UCZESTNICTWA WYŁĄCZNIE PRZEZ SYSTEM PAYU.