Piotr Skórnicki/Agencja Wyborcza.pl

Prof. Witt kończy kadencję dyrektora Instytutu Genetyki Człowieka PAN

Udostępnij:
Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu informuje „Menedżera Zdrowia”, że z końcem marca swoją kadencję kończy dotychczasowy dyrektor prof. dr hab. n. med. Michał Witt.
„Menedżer Zdrowia” dowiaduje się, że 31 marca upływa druga kadencja prof. Michała Witta na stanowisku dyrektora Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu, który nie zdecydował się on kandydować po raz kolejny na zajmowane stanowisko, tym samym kończąc swoją aktywność jako zarządzający jednostką. Nie jest znane nazwisko nowego szefa placówki.

Pożegnanie
27 marca na X Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk pożegnał swojego dyrektora. W zamieszczonym wpisie przekazano, że prof. dr hab. n. med. Michał Witt funkcję tę pełnił przez ostatnie osiem lat.



Jest konkurs na nowego dyrektora
Wcześniej, 15 stycznia 2024 r., ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu na czteroletnią kadencję. Termin składania zgłoszeń do konkursu upływał 14 lutego 2024 r.

Obecnie nie są znane jego wyniki. Wiadomo jedynie, że konkurs składał się z dwóch etapów obejmujących:
– ocenę zgłoszeń i dołączonych do nich dokumentów pod względem formalnym oraz ocenę merytoryczną spełniania warunków dotyczących wykształcenia, doświadczenia oraz kwalifikacji zawodowych kandydatów na stanowisko dyrektora,
– ocenę wiedzy i predyspozycji kandydatów do kierowania instytutem na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej.

Kto może zostać dyrektorem?
Zgodnie z zapisami ogłoszenia na stanowisko dyrektora Instytutu Genetyki Człowieka PAN może kandydować osoba, która:
– posiada co najmniej stopień naukowy doktora nauk biologicznych, chemicznych, farmaceutycznych, medycznych oraz znaczący dorobek naukowy w zakresie problematyki badawczej zbieżnej przynajmniej z jedną z głównych dziedzin uprawianych w instytucie,
– posiada doświadczenie w kierowaniu zespołami badawczymi,
– nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
– korzysta z pełni praw publicznych.

Więcej o konkursie na stronie internetowej: www.igcz.poznan.pl/konkurs.

 
© 2025 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.