Termedia.pl
 
 
ISSN: 1505-8409
Przewodnik Lekarza/Guide for GPs
Current issue Archive About the journal Supplements Abstracting and indexing Contact Instructions for authors
4/2004
vol. 7
 
Share:
Share:
abstract:

Biznes, leki, polityka

Przew Lek 2004; 4: 4-5
Online publish date: 2004/05/12
View full text Get citation
 
Groźny szpital

Szpital Zakaźny przy ul. św. Wincentego w Poznaniu (na Zawadach), w którym mieści się Klinika Chorób Zakaźnych AM, kierowana przez prof. dr. Jacka Juszczyka, jest rozpadającą się ruderą, przypominającą bunkier z czasów dziadka partyzanta. Sprzęt i wyposażenie przypominają czasy postkomunistyczne. Szpital ten jest placówką III stopnia referencyjnego, obsługującą ok. 60–70 proc. dorosłych, zakaźnie chorych pacjentów z województwa wielkopolskiego, w tym chorych na AIDS oraz przewlekłe zapalenia wątroby typu B i C. Szpital ten został wytypowany przez konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych jako placówka referencyjna w kierunku leczenia najgroźniejszych chorób zakaźnych, takich jak np. SARS oraz placówka specjalistyczna do leczenia ewentualnych ofiar bioterroryzmu.
Tymczasem budynek szpitala nie spełnia żadnych norm sanitarno-epidemiologicznych, nie wspominając już wcale o normach europejskich. Brakuje izolatek, łóżek, węzłów sanitarnych, pacjenci korzystają ze wspólnej łazienki na korytarzu. Chorzy poważnie obawiają się pobytu w tym szpitalu. Powiatowy inspektor sanitarny, dr Mariusz Stawiński grozi zamknięciem tej placówki, jeśli władze miejskie i wojewódzkie nie wprowadzą w życie długo obiecywanych prac rozbudowy, remontu, modernizacji i dosprzętowania tej placówki.

W wyniku groźby zamknięcia Szpitala Zakaźnego i zagrożenia dla pacjentów z województwa wielkopolskiego, Stowarzyszenie Pomocy Chorym z HCV Prometeusze wystosowało w imieniu pacjentów PROTEST do władz wojewódzkich.
Treść protestu wraz z treścią załącznika można też znaleźć na stronie serwisu informacyjnego Prometeuszy: www.prometeusze.pl/protest.php.


ABBYY FineReader 7
– w służbie medycznej


Jak szybko i precyzyjnie zamienić drukowane dokumenty medyczne na formę elektroniczną? Jak zaoszczędzić czas spędzany na przepisywaniu pism, artykułów, tekstów i innych materiałów medycznych? Tym, którzy szukają odpowiedzi podpowiemy: wystarczy skaner i program OCR.
Efektem 10-letniej pracy programistów firmy ABBYY jest najnowsza, 7. wersja programu FineReader. Program, jak i jego poprzednicy, jest w pełni spolonizowany oraz rozpoznaje tekst w języku polskim.
FineReader 7 jest prosty w obsłudze. Posiada doskonałą dokładność rozpoznawania tekstów, nawet o słabej jakości i dokumentów na kolorowym tle oraz zachowuje oryginalny układ elementów na...


View full text...
Quick links
© 2024 Termedia Sp. z o.o.
Developed by Bentus.