facebook
eISSN: 2084-9893
ISSN: 0033-2526
Dermatology Review/Przegląd Dermatologiczny
Bieżący numer Archiwum Artykuły zaakceptowane O czasopiśmie Zeszyty specjalne Rada naukowa Bazy indeksacyjne Prenumerata Kontakt Zasady publikacji prac Standardy etyczne i procedury
Panel Redakcyjny
Zgłaszanie i recenzowanie prac online
SCImago Journal & Country Rank
1/2018
vol. 105
 
Poleć ten artykuł:
Udostępnij:
streszczenie artykułu:

Sprawozdanie z 14. Akademii Dermatologii i Alergologii
Słupsk – Dolina Charlotty – Ustka, 8–11 lutego 2018 roku

Elżbieta Grubska-Suchanek
,
Aneta Szczerkowska-Dobosz
,
Magdalena Lange
,
Magdalena Trzeciak
,
Roman J. Nowicki

Dermatol Rev/Przegl Dermatol 2018, 105,102–106
Data publikacji online: 2018/03/12
Pełna treść artykułu Pobierz cytowanie
 
Metryki PlumX:
W dniach 8–11 lutego 2018 r. odbyło się już po raz czternasty zimowe spotkanie alergologów i dermatologów zorganizowane przez Sekcję Dermatologiczną Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Katedrę i Klinikę Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Oddział Morski Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Jak co roku konferencja była skierowana do lekarzy dermatologów, alergologów, pediatrów, specjalistów medycyny rodzinnej, lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz wszystkich lekarzy praktyków, którzy pragną uaktualniać i poszerzać swoją wiedzę w zakresie dermatoz alergicznych i nowych metod terapii. Konferencję poprzedził kurs „Diagnostyka kliniczna i laboratoryjna oraz leczenie alergicznych chorób skóry”, w którym uczestniczyli lekarze przygotowujący się do specjalizacji z dermatologii.
W spotkaniu wzięło udział ponad 200 lekarzy z całego kraju. Wśród 59 wykładowców znaleźli się nie tylko profesorowie z wielu ośrodków akademickich w Polsce, lecz także goście i przyjaciele z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji i Ukrainy, dzięki którym 14. ADA zyskała wymiar międzynarodowy. Podobnie jak w latach ubiegłych program konferencji był bardzo bogaty i różnorodny. Tematyka wykładów obejmowała przede wszystkim schorzenia dermatologiczne, nie tylko z kręgu alergii, lecz także wiele zagadnień z zakresu innych dziedzin medycyny. Patronat honorowy nad 14. ADA objął minister zdrowia, a także JE Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, JM Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, prezes Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, prezydent Słupska, burmistrz Ustki i starosta słupski.
Inauguracja 14. ADA odbyła się w Filharmonii Słupskiej. Oficjalne otwarcie konferencji poprzedził pokaz przypadków klinicznych prowadzony przez prof. Uladzimira P. Adaskevicha, kierownika Kliniki Dermatowenerologii Uniwersytetu Medycznego w Witebsku oraz dr n. med. Aleksandrę Wilkowską z gdańskiej Kliniki Dermatologicznej. Podobnie jak w roku ubiegłym największe zainteresowanie wzbudziły przypadki z afrykańskich klinik dermatologicznych demonstrowane przez dr. Piotra Brzezińskiego ze Słupska, redaktora naczelnego „Dermatology Online”.
Uroczystego otwarcia Akademii dokonał przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego 14. ADA prof. Roman J. Nowicki, kierownik Kliniki...


Pełna treść artykułu...


© 2024 Termedia Sp. z o.o.
Developed by Bentus.