facebook
eISSN: 2084-9893
ISSN: 0033-2526
Dermatology Review/Przegląd Dermatologiczny
Bieżący numer Archiwum Artykuły zaakceptowane O czasopiśmie Zeszyty specjalne Rada naukowa Bazy indeksacyjne Prenumerata Kontakt Zasady publikacji prac Standardy etyczne i procedury
Panel Redakcyjny
Zgłaszanie i recenzowanie prac online
SCImago Journal & Country Rank
1/2017
vol. 104
 
Poleć ten artykuł:
Udostępnij:
streszczenie artykułu:

Z życia PTD

Data publikacji online: 2017/03/03
Pełna treść artykułu Pobierz cytowanie
 
Metryki PlumX:

Medal dla prof. dr. hab. Jacka Szepietowskiego

W ubiegłym roku minęła 75. rocznica utworzenia na Uniwersytecie w Edynburgu Polskiego Wydziału Lekarskiego, kształcącego po wojnie i przez wiele kolejnych lat polskich medyków osiadłych w Szkocji. Główne uroczystości odbyły się 6 lipca 2016 roku w auli uniwersyteckiej. W obchodach wzięli udział liczni lekarze, także o polskich korzeniach, absolwenci, stypendyści oraz przedstawiciele polskich uniwersytetów medycznych. Jubileusz zaszczyciła swoją obecnością także księżniczka Anna, która jest członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej i jednocześnie kanclerzem honorowym Uniwersytetu w Edynburgu.
Podczas uroczystości prof. dr hab. Jacek Szepietowski, były stypendysta Polskiego Wydziału Lekarskiego, prorektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, otrzymał z rąk księżniczki Anny medal upamiętniający 75. rocznicę Polish Medical School w Edynburgu.

prof. dr hab. n. med. Małgorzata Olszewska
Katedra i Klinika Dermatologiczna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Rycina. Profesor dr hab. Jacek Szepietowski otrzymuje medal z rąk księżniczki Anny

Dermatopathology Board Certificate dla dr hab. Moniki Bowszyc-Dmochowskiej

Doktor hab. n. med. Monika Bowszyc-Dmochowska, kierownik Pracowni Histopatologii i Immunopatologii Skóry Katedry i Kliniki Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu 3 grudnia 2016 roku we Frankfurcie nad Menem zdała egzamin dermatopatologiczny zorganizowany przez International Committee for Dermatopathology and European Union of Medical Specialist Section of Dermato-Venereology and Section of Pathology i otrzymała Diploma in Dermatopathology.
Egzamin przeznaczony jest dla dermatologów lub patologów, w każdej edycji mogą do niego przystąpić 34 osoby. Składa się z trzech części, w których sprawdzana jest m.in. znajomość zagadnień z immunopatologii, genetyki i molekularnej diagnostyki patologicznej dermatoz. Część praktyczna polega na rozpoznaniu 70 preparatów mikroskopowych w ekspresowym tempie 2 minut na preparat.

prof. dr hab. n. med. Małgorzata Olszewska
Katedra i Klinika Dermatologiczna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Rycina. Dyplom dr hab. Moniki Bowszyc-Dmochowskiej

Nagroda Supermedicus dla profesora Cezarego Kowalewskiego

22 października 2016 roku odbyła się w Warszawie gala plebiscytu Supermedicus organizowana przez Warszawską Izbę...


Pełna treść artykułu...


© 2024 Termedia Sp. z o.o.
Developed by Bentus.