Specjalizacje, Kategorie, Działy

Gorące Tematy w Pneumonologii, czyli co nowego w chorobach układu oddechowego

Udostępnij:
Dziesiąta już edycja cyklicznej konferencji z zakresu pneumonologii, grono opiniotwórczych ekspertów oraz szeroki zakres zagadnień, które zostaną poruszone w wystąpieniach prelegentów, przekładają się na duże zainteresowanie wydarzeniem.
Czego możemy spodziewać się na podstawie lektury opublikowanego programu, nad którym czuwa prof. dr hab. n. med. Wojciech Piotrowski?

Konferencja rozpocznie się sesją onkologiczną, podczas której zostaną przedstawione najnowsze wytyczne dotyczące postępowania w przypadkowo wykrytych guzkach płuc oraz perspektywy w diagnostyce i terapii zaawansowanego niedrobnokomórkowego raka płuca. Dowiemy się także, jak zwiększyć szanse pacjenta chorego na zaawansowanego NDRP.

Uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch sesjach poświęconych chorobom śródmiąższowym płuc, których zwieńczeniem będzie panel dyskusyjny na temat diagnostyki i leczenia PF ILD, poświęcony głównie współpracy interdyscyplinarnej w ramach programu B.135. Prelegenci spróbują również odpowiedzieć na pytania, jak usprawnić diagnostykę chorego z podejrzeniem śródmiąższowej choroby płuc, jakie są długoterminowe wyzwania i korzyści w terapii antyfibrotycznej w IPF, oraz jakimi nowymi metodami diagnostycznymi możemy pomóc chorym na śródmiąższowe włóknienie płuc?

Tradycyjnie zaplanowana jest również sesja przypadków klinicznych, podczas której będziemy mieli okazję wysłuchać relacji na temat długotrwałego zakażenia SARS-Cov-2 u chorych leczonych p-ciałami anty-CD20, pneumocystozowego zapalenia płuc jako powikłania sterydoterapii systemowej czy trudnego przypadku sarkoidozy.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia.

ZOBACZ PROGRAM


Zarejestruj się już dziś i zdobądź praktyczną wiedzę!

REJESTRACJA
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.