Deszcz pieniędzy, czyli jest szansa na 100 milionów złotych!

Udostępnij:
PARP ogłosiła konkurs wniosków na dofinansowanie udziału w ramach "Programu Inteligentny Rozwój". Jednym z dwunastu sektorów, która może ubiegać się o pomoc są usługi prozdrowotnych. Nabór wniosków rozpoczyna się 24 czerwca i potrwa do 5 sierpnia.
- Udział w programie jest szansą dla przedsiębiorstw, które chcą promować swoje usługi poza granicami Polski, aby pozyskać nowych zagranicznych klientów biznesowych lub indywidualnych - czytamy na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pomoc udzielana jest w ramach poddziałania 3.3.3 „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand".

Program będzie trwał przez trzy lata. W sumie w podziałaniu tym przewidziano alokację 90 milionów euro. Pula środków dostępna w pierwszym ogłoszonym konkursie wynosi 100 milionów złotych, a fundusze z Programu Inteligentny Rozwój przyznawać będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Beneficjentami program mogą być małe i średnie przedsiębiorstwa z zakresu placówek medycznych oraz przedsiębiorstwa turystyczne posiadających ofertę w obszarze usług prozdrowotnych. W szczególności należą do nich: touroperatorzy i inni specjalistyczni pośrednicy, hotele typu welness&spa, obiekty sanatoryjne, kliniki i szpitale.

Wysokość dofinansowania wynosi maksymalnie 100 milionów złotych. Przy warunkach: 60 procent dla średniego przedsiębiorstwa; 75 procent dla małego przedsiębiorstwa; 80 procent dla mikroprzedsiębiorstwa z woj. mazowieckiego; 85 procent dla pozostałych mikroprzedsiębiorstw.

Jak czytamy na Polskiej Organizacji Turystycznej, wdrażanie program promocji usług prozdrowotnych będzie odbywał się równolegle poprzez: działania ogólno-wizerunkowe realizowane przez Polską Organizację Turystyczną polegające na prowadzeniu wielonarzędziowej kampanii promocyjnych, których celem jest prezentacja Polski jako najlepszej destynacji na świecie świadczącej usługi prozdrowotne na najwyższym poziomie i w konkurencyjnej cenie i działania własne przedsiębiorców, którzy w wyniku konkursu otrzymali dofinansowania z PARP.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na: wynajem, budowę i obsługę stoiska wystawowego podczas uczestnictwa MŚP w danych targach lub danej wystawie; usługę doradczą dotyczącą umiędzynarodowienia przedsiębiorcy; szkolenie w zakresie umiędzynarodowienia przedsiębiorcy; podróże służbowe pracowników przedsiębiorcy uczestniczącego w targach, misjach gospodarczych lub programie wspierającym rozwój na rynkach zagranicznych w zakresie i według stawek określonych w przepisach w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju; transport i ubezpieczenia osób i eksponatów w związku z udziałem w targach i misjach gospodarczych; rezerwacje miejsca wystawowego na targach, opłaty rejestracyjne za udział w targach oraz na wpis do katalogu targowego; organizację stoiska wystawowego na targach lub wystawie; reklama w mediach targowych; udział w seminariach, kongresach i konferencjach; organizację pokazów, prezentacji i degustacji produktów w zakresie promocji marki produktowej; działania informacyjno-promocyjne projektu; ustanowienie i utrzymanie zabezpieczenia w formie, o której mowa w art. 131 ust. 4 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013, dla zaliczki wypłaconej na rzecz MŚP.

Podmioty zainteresowane konkursem - ale też wzięciem udziału w jednej z pięciu sesji informacyjno-warsztatowej (organizowanych od 21 czerwca do 5 lipca) na temat programu - mogą kontaktować się z przedstawicielką Polskiej Organizacji Turystycznej wysyłając mejla na adres beata.wachowska@pot.gov.pl.
 
© 2025 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.