Europejscy menedżerowie zdrowia chcą osobiście sprawdzić jak działają nasze szpitale

Udostępnij:
Mamy fatalne statystyki zdrowotne: europejscy menedżerowie chcą podczas stażu osobiście sprawdzić jak w takich warunkach działają polskie szpitale – wynika z ustaleń PFSz. Z braku miejsc nie wszyscy dostali wymarzony staż. Dokąd w Polsce trafią wybrani, a dokąd uczestnicy programu z Polski?
Polska Federacja Szpitali jako przedstawiciel Europejskiej Federacji Szpitali, po raz szósty przeprowadziła nabór kandydatów do najbardziej prestiżowego w Europie programu wymiany szkoleniowej managerów ochrony zdrowia o nazwie HOPE Exchange Programme. Tematem wiodącym tegorocznej edycji programu jest: „Innowacje w organizacji szpitali i ochrony zdrowia”. Termin: 15 maja – 9 czerwca 2017 r.

- Z wielką satysfakcją informujemy, że Polska stała się krajem, który jest jedną z najpopularniejszych destynacji dla uczestników programu. To dla nas ogromna satysfakcja i świadomość wzrastającej roli Polski w Europie, mimo fatalnej klasyfikacji w większości statystyk związanych z ochroną zdrowia – zauważa Bogusław Budziński, w PFSz koordyntor programu wymiany.

Z braku miejsc nie wszyscy chętni dostali staż w Polsce.

Poniżej ośrodki zapraszające Partycypantów europejskich do Polski (które jednocześnie są zobligowane do przygotowania dla nich indywidualnych programów):

1. Szpital Bielański im. Ks. J. Popiełuszki w Warszawie – będzie gościł dwie szefowe ds. zarządzania i rozwoju pielęgniarstwem. Jest to pani Iewa Damberga z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Rydze (Łotwa) i pan Jani Korpela z Centralnego Okręgu Ochrony Zdrowia w Finlandii z siedzibą w Jyvaskyla.
2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi – przygotował miejsca dla Pani dr biofizyki Doroty Lubgan, Niemki będącej menadżerką Kliniki Onkologii (Radiacyjnej) i koordynatorką ds. Badań Klinicznych ze Szpitala Uniwersyteckiego w Erlangen oraz dla Pani dr n. med. Any Marii Aldea-Perona, kierowniczki i szkoleniowca w sekcji Badań Klinicznych w Szpitalu Uniwersyteckim Wysp Kanaryjskich w La Laguna.

Z kolei Polska deleguje następujących Partycypantów do odbycia stażu zagranicą:

1. Iwona Mazur – Dyrektor Naczelna Dziennego Instytutu Psychiatrii dla dzieci i młodzieży we Wrocławiu, Prezes STOMOZ – Dania,
2. Aleksandra Legęza – lekarka OIOM z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi – Niemcy,
3. Ewa Jasińska – Dyrektor ds. kontroli Finansowej i Administracyjnej w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie – Austria,
4. Roman Lewandowski – Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce k. Olsztynka – Wielka Brytania,
5. Arkadiusz Makoski – Dyrektor Departamentu Ratownictwa Medycznego w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi – Portugalia,
6. Michał Żurek – Dyrektor ds. Kontroli Zarządczej z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie – Holandia.

Partycypanci poinformują nas po powrocie do kraju, a wcześniej na finałowych prezentacjach wieńczących program, które w tej edycji będą miały miejsce w Dublinie w dniach 11-13 czerwca 2017 r. oraz na konferencji Hospital Management w Warszawie w drugiej połowie czerwca 2017 r.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.