Dzień dobry
Dołącz do nas w mediach społecznościowych:
Udostępnij

Przełom w leczeniu czerniaka?

Czerniak to jeden z najgroźniejszych nowotworów. W leczeniu tej odmiany raka może jednak dojść do pewnego przełomu, o czym poinformowali lekarze na 35. Kongresie Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej w Mediolanie.
Ipilimumab to lek, który pojawił się na rynku i który ponad dwukrotnie wydłuża życie osób cierpiących na zaawansowanego czerniaka.
- Ostatni lek w terapii zaawansowanego czerniaka został zarejestrowany ponad 20 lat temu. Od tamtej pory ipilimumab jest pierwszym lekiem, który dwukrotnie wydłuża życie chorych z zaawansowanym czerniakiem - powiedział prof. Michele Maio ze Szpitala Uniwersyteckiego w Sienie. - Zaawansowany czerniak jest bardzo oporny na chemio- i radioterapię - wyjaśnił prof. Maio.
Dlatego wielkie nadzieje pokłada się w immunoterapii, do której należy ipilimumab.
Źródło:
Polska The Times
Działy: Poinformowano nas Aktualności