Z urządzeniem telemedycznym w ręku

Udostępnij:
Tagi: telemedycyna
Wartość rynku telemedycznego na świecie ma wzrosnąć z 17,3 mld dol. w 2017 r. do 52,9 mld dol. w 2025 r. Wpływ na to będą mieć się także rodzime firm produkujących urządzenia telemedyczne. Między innymi Braster, Nestmedic i Infoscan.
Diagnostyka bezdechu sennego
Infoscan podpisał niedawno porozumienie o współpracy z Bayard Medical, dotyczące dystrybucji urządzenia do zdalnej diagnostyki bezdechu sennego na rynkach francuskojęzycznych. Zarząd oczekuje, że jeszcze w grudniu doprecyzuje warunki współpracy i podpisze umowę. - Spółka zdecydowała się na wejście na rynek francuski w obliczu korzystnych dla telemedycyny zmian w tym kraju - informuje "Rzeczpospolita".

Zdalne badania KTG
Z kolei Nestmedic, producent systemu do zdalnego badania KTG , podpisał umowę o współpracy z fińskim dystrybutorem Steripolar Oy. W 2019 r. na ten rynek może trafić kilkadziesiąt urządzeń oferowanych po cenach dużo wyższych niż w Polsce. – Kraje skandynawskie należą do najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie – podkreśla Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic, w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Diagnostyki piersi
A Braster, wytwórca urządzeń do diagnostyki piersi, stawia na Azję. - Niedawno podpisał umowę o współpracy z jednym z czołowych dystrybutorów urządzeń medycznych w Chinach - donosi "Rzeczpospolita" i cytuje Marcina Halickiego, prezesa Brastera: – Prowadzimy też rejestrację i certyfikację na innych rynkach, gdzie widzimy duży potencjał. Mowa o Brazylii, Meksyku, Indiach czy Urugwaju.

Co o telemedycynie mówi resort?
- Telemedycyna to kierunek, który na pewno będzie wspierany. W niektórych szpitalach wyniki badania tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego realizowane jest niekoniecznie w danej placówce. Konsultacja może się odbywać przez lekarza, który niekoniecznie musi przebywać w szpitalu, ale udzieli konsultacji na przykład z wykorzystaniem połączenia smartfonem - powiedział wiceminister Zbigniew Król podczas Sejmowej Komisji Zdrowia w czerwcu.

Przeczytaj także: "Jarosław Bułka o telemedycynie i danych medycznych", "Kępowicz: Telemedycyna to przyszłość i nikt w to nie wątpi" i "Idzie nowe, czyli dziesięć technologii, które wpłyną na ochronę zdrowia".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.