Specjalizacje, Kategorie, Działy
UCO USK w Białymstoku

UCO w Białymstoku z europejskim certyfikatem w leczeniu raka trzonu macicy

Udostępnij:
Uniwersyteckie Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku dostało certyfikat Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. To potwierdza wysoką jakość leczenia zaawansowanego raka trzonu macicy.
To siódma placówka z takim certyfikatem w Europie. Aby go otrzymać, dyrekcja placówki musiała dostarczyć Europejskiemu Towarzystwu Ginekologii Onkologicznej (ETGO) dane o dostępnych metodach leczenia pacjentek.

– Komisja akredytacyjna, która stanowi jedno z ramion Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, pozytywnie zaopiniowała ten wniosek – powiedział na konferencji prasowej koordynator Uniwersyteckiego Centrum Onkologii prof. Paweł Knapp.

Podkreślił, że jest „zszokowany”, bo ubiegał się o status ośrodka akredytowanego przy ETGO, a centrum zostało dostrzeżone i zostało mianowane jako „centrum of excellence”. – To najwyższe uhonorowanie. Taki certyfikat mają ośrodki m.in. w Rzymie, Berlinie i w Pradze – zaznaczył.

Prof. Knapp przypomniał że do Uniwersyteckiego Centrum Onkologii trafiają pacjentki w bardzo ciężkim stanie z całej Polski, a ten certyfikat to bardzo czytelna informacja o wysokim standardzie świadczeń w centrum.

– Oferujemy pacjentkom najnowsze leczenie. Obecnie sama chemioterapia i radioterapia to standard, a immunoterapia przesuwa długość życia pacjentek. Choroby, które jeszcze do niedawna były śmiertelne, w tej chwili stają się przewlekłe, i to jesteśmy w stanie tym pacjentkom zaoferować – zaznaczył prof. Knapp.

Dr hab. Jan Kochanowicz, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, ocenił, że to kolejny sukces, który pokazuje, że szpital jest wyjątkowy na tle kraju. Podkreślił, że niezależne gremia specjalistów klasy europejskiej dostrzegają białostocki ośrodek, a potwierdzenie takim certyfikatem świadczy o jakości.

W 2020 r. Uniwersyteckie Centrum Onkologii otrzymało certyfikat Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, potwierdzający wysoką jakość leczenia zaawansowanego raka jajnika.

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.