Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum Termedii

Projekt obwieszczenia – dobre informacje dla pacjentów z RZS i SpA w Polsce

Źródło: PTR
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 16.04.2021
 
 
Zgodnie z propozycją Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego i konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii od 1 maja 2021 roku zniesione zostają ograniczenia czasu leczenia w programach lekowych B.33 i B.82.
Prof. Marek Brzosko, prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, konsultant krajowy w dziedzinie reumatologii i dr Marcin Stajszczyk, przewodniczący Komisji ds. Polityki Zdrowotnej i Programów Lekowych Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego podkreślają, że tym samym brak ograniczeń czasu leczenia obowiązywać będzie w terapiach wszystkich chorób zapalnych stawów w programach lekowych w reumatologii (od 1 stycznia 2021 roku ograniczenie czasu terapii zostało zniesione dla pacjentów z ŁZS i ZZSK).

Wkrótce opublikowane zostanie oficjalne stanowisko Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego i konsultanta krajowego dotyczące wszystkich innych bardzo dobrych zmian w opisie programów lekowych dla pacjentów z RZS i SpA, wchodzących w życie od 1 maja 2021 roku.

 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe