które odbywać się będą w 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy
Mniejszej Ginekologiczno–Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod Honorowym Patronatem Jego Magnificencji, Rektora Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego
w Poznaniu prof. dr hab. Andrzeja
Tykarskiego.
Kontynuując sukces z 2022 roku, po raz DRUGI W POLSCE rozpoczynamy w Poznaniu PRAKTYCZNE WARSZATAY HISTEROSKOPOWE NA CADAVERACH w POZNAŃ LAB Instytut Medycyny Praktycznej, które poprzedzą zajęcia kliniczne w GPSK UM w Poznaniu. Będzie to unikalna możliwość ćwiczenia na profesjonalnych fantomach oraz cadaverach wszystkich etapów wykonywania histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej w znieczuleniu miejscowym w przygotowaniu do wykonywania w/w zabiegów u pacjentek.
Ten nowatorski i unikalny projekt edukacyjny pozwoli zapoznać Państwa ze wszystkimi etapami zabiegu histeroskopowego diagnostycznego i operacyjnego wykonywanego w znieczuleniu miejscowym. Umożliwi to sprawne i bezpieczne działania w zakresie wykorzystania techniki histeroskopowej przed przystąpieniem do zabiegów operacyjnych realizowanych „na żywo”. Według naszej wiedzy jest to pierwszy w Polsce tego typu projekt edukacyjny w zakresie histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pacjentek w przyszłości operowanych przez Państwa.
Zamysłem naszym jest, aby Warsztaty były dedykowane lekarzom ginekologom, którzy dotychczas nie wykonywali tego typu zabiegów oraz tym Koleżankom i Kolegom, którzy opanowali już podstawowe techniki w zakresie histeroskopii, jednak nie wykonywali tego typu zabiegów w znieczuleniu miejscowym.
Zabiegi te są szczególnie istotne w praktycznej działalności zawodowej w zakresie diagnostyki i terapii takich schorzeń jak:
- sprzętu histeroskopowego systemu GUBBINI–oryginal, ellipse i midi,
- GUBBINI Mini–Resektoskopów,
- systemu znieczulenia miejscowego Hystero–Block.
- Histeroskopów - oryginal, ellipse i midi oraz
- GUBBINI Mini – Resektoskopów,
- znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem systemu Hystero – Block,
- zabieg histeroskopii diagnostycznej z użyciem GUBBINI Histeroskopów – oryginal, ellipse i midi,
- zabieg histeroskopii operacyjnej z wykorzystaniem GUBBINI Mini – Resektoskopów.
Organizator warsztatów: prof. Maciej Wilczak Kierownik Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka |
Patronat Honorowy: Jego Magnificencja, prof. dr hab. Andrzej Tykarski Rektor Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu |
Partner Organizacyjny: Marcin Bernaczyk Dyrektor Sprzedaży Innovative Medical Solutions |