Drogie Koleżanki i Koledzy,
Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w PRAKTYCZNYCH WARSZTATACH pt.:
„KROK PO KROKU”,
Warsztaty odbywać się będą w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod Honorowym Patronatem Dyrektora Szpitala Pana dr Macieja Sobkowskiego.
Miło mi poinformować Państwa, że moje zaproszenie na Warsztaty w tym terminie przyjął jeden z najwybitniejszych niemieckich chirurgów w zakresie Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery) - dr Friedrich Pauli z Klinikum Augsburg Freauenklinik.
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Europie, postanowiliśmy zmienić formę Warsztatów i zaprosić Państwa do nieodpłatnego uczestnictwa we wszystkich WARSZTATACH – ON LINE.
Zamysłem naszym jest, aby Warsztaty były dedykowane lekarzom ginekologom, którzy opanowali już podstawowe techniki w laparoskopii ginekologicznej oraz wszystkim tym Koleżankom i Kolegom, którzy w swej pracy zawodowej planują stosowanie technik Małoinwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej. Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa.
Jednocześnie równolegle z nową formułą, zachowujemy możliwość bezpośredniego uczestnictwa w Warsztatach dla lekarzy, chcących uczestniczyć w zabiegach na salach operacyjnych. Uprzejmie informujemy, że maksymalna liczba bezpośrednich uczestników Praktycznych Warsztatów Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej to 8 lekarzy ginekologów, którzy będą brali aktywny udział w zabiegach bezpośrednio przy stole operacyjnym. Podczas zabiegów operacyjnych przedstawione będą „krok po kroku” szczegóły technik operacyjnych.
Wśród planowanych 8 zabiegów operacyjnych:
– 3 operacje będą dotyczyły przezpochwowej implantacji siatek w zakresie rekonstrukcji dna miednicy z użyciem materiału syntetycznego
– 5 operacji laparoskopowych: m. in. laparoskopowa implantacja tytanizowanych siatek metodą Dubuisson – 2 zabiegi operacyjne oraz myomectomia laparoskopowa i hysterectomia laparoskopowa.
UWAGA!!! Lekarze zakwalifikowani do bezpośredniego uczestnictwa w operacjach na terenie szpitala, czyli na salach operacyjnych, będą musieli zostać poddani badaniu w kierunku SARS-CoV-2 w oparciu o badania molekularne metodą PCR identyfikujące zakażenie koronawirusem. W dniu poprzedzającym warsztaty lekarze uczestniczący w operacjach w Szpitalu zobowiązani są dostarczyć na adres mailowy minimalnieinwazyjna@gpsk.am.poznan.pl scan aktualnego wynik badania w kierunku SARS-CoV-2, aby możliwe było wejście na teren szpitala. Pobranie wymazu do badań powinno nastąpić nie później niż cztery dni przed planowaną datą Warsztatów.
Lekarzy zakwalifikowanych do bezpośredniego uczestnictwa w zabiegach operacyjnych na terenie szpitala uprzejmie prosimy o możliwie jak najszybsze potwierdzenie uczestnictwa w Warsztatach, gdyż stwarzamy dla Państwa możliwość bezpłatnego wykonania badania w kierunku SARS-CoV-2. Uprzejmie prosimy zainteresowanych lekarzy zakwalifikowanych do bezpośredniego uczestnictwa w zabiegach operacyjnych o kontakt telefoniczny pod numerem 61 8419 602 od poniedziałku do piątku między 11:00 - 13:00 na 7 dni przed terminem warsztatów, w których planują aktywne uczestnictwo.
MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ
„KROK PO KROKU”
Serdecznie zapraszam
prof. Maciej WILCZAK
Organizator warsztatów: prof. Maciej Wilczak Klinika Zdrowia Matki i Dziecka |
Patronat Honorowy: dr med. Maciej Sobkowski Dyrektor Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu |
Partner Organizacyjny: Marcin Bernaczyk Dyrektor Sprzedaży Innovative Medical Solution |
ORGANIZATORZY MERYTORYCZNI
PARTNERZY