PROGRAM
11
września
Środa
08:30
- 10:30
Zebranie ZG PTN - Hotel Royal
10:30
- 11:00
PRZERWA
11:00
- 12:30
Warsztaty - Leczenie swoiste ostrej fazy udaru mózgu
Przewodniczący
Adam Kobayashi
Warszawa
11:00
- 11:20
Udar krwotoczny – nowe wytyczne
Wykładowca
Bartosz Karaszewski
Gdańsk
11:20
- 11:40
Leczenie trombolityczne i przeciwpłytkowe w udarze niedokrwiennym mózgu – nowe wytyczne
Wykładowca
Michał Karliński
Warszawa
11:40
- 12:00
Leczenie wewnątrznaczyniowe w udarze niedokrwiennym – nowe wytyczne
Wykładowca
Anetta Lasek-Bal
Katowice
12:00
- 12:20
Kontrola ciśnienia tętniczego w ostrej fazie udarów mózgu
Wykładowca
Dariusz Gąsecki
Gdańsk
12:20
- 12:30
Dyskusja
12:30
- 12:45
PRZERWA
12:45
- 14:15
Warsztaty - Profilaktyka udaru mózgu
Przewodniczący
Michał Karliński
Warszawa
12:45
- 13:15
Współczesne leczenie dyslipidemii
Wykładowca
Piotr Dobrowolski
Warszawa
13:15
- 13:45
Leczenie przeciwkrzepliwe w medycynie udaru mózgu
Wykładowca
Jacek Staszewski
Warszawa
13:45
- 14:15
Farmakoterapia cukrzycy – stan aktualny
Wykładowca
Maciej Niewada
Warszawa
14:15
- 18:00
PRZERWA
18:00
- 20:00
Sesja Inauguracyjna
Przewodniczący
Alina Kułakowska
Białystok
Konrad Rejdak
Lublin
Powitanie zaproszonych gości
Wykładowcy
Misja Europejskiej Akademii Neurologii
Wykładowca
Elena Moro
Francja
Stroke and dementia prevention through brain health promotion
Wykładowca
Vladimir Hachinski
Kanada
Zastosowanie sztucznej inteligencjii w medycynie
Wykładowca
Marcin Moniuszko
Białystok
11:00
- 12:30
11:00
- 11:25
Studium przypadku 1
Wykładowca
Iwona Halczuk
Lublin
11:25
- 11:50
Studium przypadku 2
Wykładowca
Andrzej Rysz
Warszawa
11:50
- 12:15
Studium przypadku 3
Wykładowca
Konrad Rejdak
Lublin
12:15
- 12:30
Dyskusja
12:30
- 12:45
PRZERWA
12:45
- 14:15
Warsztaty - Leczenie padaczki
Przewodniczący
Danuta Ryglewicz
Warszawa
12:45
- 13:05
Wprowadzenie do farmakoterapii padaczki
Wykładowca
Konrad Rejdak
Lublin
13:05
- 13:25
Standardy w leczeniu padaczki
Wykładowca
Halina Sienkiewicz-Jarosz
Warszawa
13:25
- 13:45
Metody neurostymulacyjne w leczeniu padaczki lekoopornej
Wykładowca
Magdalena Konopko
Warszawa
13:45
- 14:05
Metody resekcyjne w leczeniu padaczki lekoopornej
Wykładowca w trakcie ustalania
14:05
- 14:15
Dyskusja
14:15
- 14:30
PRZERWA
14:30
- 17:30
Walne Zebranie Delegatów PTN
17:30
- 18:00
PRZERWA
11:00
- 12:30
Warsztaty - Diagnostyka różnicowa i leczenie parkinsonizmu
Przewodniczący
Sławomir Budrewicz
Wrocław
Andrzej Bogucki
Łódź
11:00
- 11:20
Rzadkie przyczyny parkinsonizmu
Wykładowca
Jarosław Dulski
Gdańsk
11:20
- 11:40
Warianty kliniczne porażenia postępującego nadjądrowego
Wykładowca
Ewa Papuć
Lublin
11:40
- 12:00
Zaburzenia chodu w zespołach parkinsonowskich
Wykładowca
Michał Schinwelski
Gdańsk
12:00
- 12:20
Postępowanie w stanach nagłych w chorobie Parkinsona
Wykładowca
Agata Gajos
Łódź
12:20
- 12:30
Dyskusja
12:30
- 12:45
PRZERWA
12:45
- 14:15
Warsztaty - Diagnostyka różnicowa parkinsonizmu i ruchów mimowolnych
Przewodniczący
Andrzej Friedman
Warszawa
Grzegorz Opala
Katowice
12:45
- 13:05
Pląsawica - różnorodność obrazu klinicznego i leczenia
Wykładowca
Monika Rudzińska-Bar
Kraków
13:05
- 13:25
Różnicowanie napadów padaczkowych i niektórych ruchów mimowolnych
Wykładowca
Piotr Janik
Warszawa
13:25
- 13:45
Fenomenologia czynnościowych (psychogennych) zaburzeń ruchowych
Wykładowca
Justyna Kaczyńska
Warszawa
13:45
- 14:05
Postępowanie w funkcjonalnych zaburzeniach ruchowych
Wykładowca
Magdalena Boczarska-Jedynak
Oświęcim
14:05
- 14:15
Dyskusja
11:00
- 12:30
Warsztaty - Polineuropatie zapalne
Przewodniczenie i wykłady
Wykładowcy
Anna Potulska-Chromik
Warszawa
Marta Lipowska
Warszawa
11:00
- 11:20
Czy można na podstawie badania elektrofizjologicznego zróżnicować polineuropatię zapalną i genetycznie uwarunkowaną?
11:20
- 11:40
Czy badanie elektrofizjologiczne jest ważne w rozpoznawaniu zespołu Guillaina-Barrego?
11:40
- 12:00
Brak poprawy po leczeniu u pacjenta z zespołem Guillaina-Barrego. Czy to na pewno ten zespół?
12:00
- 12:20
Brak poprawy po leczeniu u pacjenta z przewlekłą polineuropatią demielinizacyjną. CIDP oporna na leczenie? Inne rozpoznanie?
12:20
- 12:30
Kiedy i jak zakończyć leczenie pacjenta z przewlekłą zapalną polineuropatią demielinizacyjną
12:30
- 12:45
PRZERWA
12:45
- 14:15
Warsztaty - Choroby złącza nerwowo-mięśniowego
Program sesji w trakcie ustalania
Przewodniczący
Anna Kostera-Pruszczyk
Warszawa
11:00
- 12:30
Warsztaty - Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego w chorobach demielizacyjnych
Przewodniczenie i wykłady
Wykładowcy
Marta Łukaszewicz-Zając
Białystok
Barbara Mroczko
Białystok
11:00
- 11:20
Ilościowa analiza stężeń białek płynu mózgowo-rdzeniowego oraz ocena współczynników białkowych – interpretacja wyników
11:20
- 11:40
Omówienie metody wykorzystywanej do izoelektroogniskowania IgG PMR
11:40
- 12:00
Interpretacja wyników izoelektroogniskowania IgG PMR
12:00
- 12:30
Zastosowanie metody izoelektroogniskowania IgG PMR w diagnostyce pacjentów z chorobami demielinizacyjnymi
12:30
- 12:45
PRZERWA
12:45
- 14:15
Warsztaty - Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego w chorobach neurodegeneracyjnych
Przewodniczenie i wykłady
Wykładowcy
Agnieszka Kulczyńska-Przybik
Białystok
Barbara Mroczko
Białystok
12:45
- 13:05
Omówienie metod wykorzystywanych do badania płynu mózgowo-rdzeniowego w diagnostyce chorób neurodegeneracyjnych
13:05
- 13:25
Błędy przedlaboratoryjne i laboratoryjne w badaniach płynu mózgowo-rdzeniowego
13:25
- 13:45
Interpretacja wyników badania biomarkerów choroby Alzheimera w płynie mózgowo-rdzeniowym
13:45
- 14:05
Nowe perspektywy w diagnostyce chorób neurodegeneracyjnych w oparciu o badania we krwi
14:05
- 14:15
Dyskusja
15:00
- 18:00
PRZERWA
20:00
- 22:00
Program pozamerytoryczny
12
września
Czwartek
07:30
- 08:30
Śniadanie z ekspertem
Udar mózgu w Polsce
Udar mózgu w Polsce
Przewodniczący
Agnieszka Słowik
Kraków
07:30
- 07:50
Doświadczenia polskich ośrodków udarowych. Przegląd publikacji 2021-2024
Wykładowca
Agnieszka Słowik
Kraków
07:50
- 08:10
Sztuczna inteligencja w rehabilitacji kognitywnej po udarze mózgu. Badanie ABAStroke
Wykładowca
Paweł Wrona
Kraków
08:10
- 08:30
Delirium u pacjentów po udarze mózgu: częstość występowania, czynniki ryzyka i prognoza
Wykładowca
Elżbieta Klimiec-Moskal
Kraków
08:30
- 09:00
PRZERWA
09:00
- 10:00
Sesja sponsorowana
10:00
- 10:20
PRZERWA
10:20
- 12:10
Sesja Prezydencka
Przewodniczący
Alina Kułakowska
Białystok
Konrad Rejdak
Lublin
10:20
- 10:40
Deep Brain Stimulation (DBS) in Parkinson's disease
Wykładowca
Elena Moro
Francja
10:40
- 11:00
Non-motor symptoms of Parkinson's disease
Wykładowca
Lars Timmermann
Niemcy
11:00
- 11:20
The Quest to Solve MS
Wykładowca
Stephen Hauser
USA
11:20
- 11:40
Ataksje rdzeniowo-móżdżkowe: aktualny stan, wyzwania i kierunki badawcze
Wykładowca
11:40
- 12:00
Neurochemiczna diagnostyka chorób otępiennych
Wykładowca
Piotr Lewczuk
Niemcy
12:00
- 12:10
Podsumowanie sesji
12:10
- 12:30
PRZERWA
12:30
- 13:30
Sesja sponsorowana
13:30
- 14:10
PRZERWA NA LUNCH / SESJE POSTEROWE
14:10
- 15:00
Sesja specjalna: Kobiety w neurologii
(w trakcie przerwy na lunch)
(w trakcie przerwy na lunch)
Przewodniczący
Anna Członkowska
Warszawa
Elena Moro
Francja
14:10
- 14:25
Women in neurology
Wykładowca
Elena Moro
Francja
14:25
- 14:40
Profesor Irena Hausmanowa - Petrusewicz - życie i dorobek naukowy
Wykładowca
Anna Kostera-Pruszczyk
Warszawa
14:40
- 15:00
Dyskusja
15:00
- 16:30
Choroby Naczyniowe
Przewodniczący
Anna Członkowska
Warszawa
Bartosz Karaszewski
Gdańsk
15:00
- 15:30
The brain’s two blood pressures system – clinical implications
Wykładowca
Vladimir Hachinski
Kanada
15:30
- 16:00
Czy afazja jest taka sama w każdym języku?
Thomas Bak
16:00
- 16:30
Nowe paradygmaty w leczeniu ostrej fazy udaru mózgu
Wykładowca
Adam Kobayashi
Warszawa
16:30
- 16:50
PRZERWA
16:50
- 18:00
Doniesienia własne - Choroby naczyniowe układu nerwowego cz. 1
8 minut prezentacja + 2 minuty dyskusja
16:50
- 17:00
Zmienność ciśnienia tętniczego podczas zabiegu trombektomii mechanicznej u pacjentów z udarem niedokrwiennym a kontrolna objętość zawału mózgu
Marcin Wiącek, Izabella Tomaszewska-Lampart,
Katarzyna Jucha,
Paulina Pudło, Halina Bartosik-Psujek
17:00
- 17:10
Zróżnicowany efekt kliniczny leczenia trombektomią mechaniczną chorych z udarem niedokrwiennym mózgu mimo pełnego/prawie pełnego przywrócenia przepływu w obszarze zaopatrywanym przez udrażnianą tętnicę – doświadczenia własne
Krystian Mross,
prof. Przemysław Nowacki,
Sandra Pyza,
Edyta Korczak-Dolecka,
Piotr Bąk, Anna Bajer-Czajkowska,
Agata Krajewska, Marta Masztalewicz
17:10
- 17:20
Czy rodzaj migotania przedsionków jest czynnikiem predykcyjnym zgonu w ciągu 30 dni od czasu leczenia trombolitycznego za pomocą alteplazy w przebiegu udaru niedokrwiennego?
Karol Jastrzębski
17:20
- 17:30
Ryzyko warte zachodu? Analiza profilu pacjentów kwalifikowanych do przezskórnego zamknięcia przetrwałego otworu owalnego celem profilaktyki wtórnej kryptogennego udaru mózgu
Michał Borończyk,
Julia Woźniak,
Natalia Kardas,
Magdalena Mąka,
Nikita Skorgowski,
Daria Rost, Grzegorz Smolka, Aleksandra Michalewska-Włudarczyk, Przemysław Puz, Anetta Lasek-Bal
17:30
- 17:40
Czynniki ryzyka ostrego uszkodzenia nerek podczas hospitalizacji u pacjentów z ostrym udarem niedokrwiennym mózgu leczonych za pomocą trombektomii mechanicznej
Paweł Wrona,
Katarzyna Sawczyńska,
Dominik Wróbel,
Kaja Zdrojewska,
Paweł Mizera,
Mateusz Giełczyński,
Paweł Brzegowy,
Tadeusz Popiela,
Agnieszka Słowik,
Marcin Krzanowski
17:40
- 17:50
Wpływ deficytów perfuzji na wyniki funkcjonalne u pacjentów z ostrym udarem niedokrwiennym mózgu leczonych za pomocą trombektomii mechanicznej w zależności od płci
Paweł Wrona,
Dominik Wróbel,
Tomasz Homa,
Katarzyna Sawczyńska,
Klaudia Jakobschy,
Mateusz Giełczyński,
Gabriela Wrona,
Tadeusz Popiela,
Agnieszka Słowik,
Wojciech Turaj
17:50
- 18:00
Dyskusja
18:00
- 18:20
PRZERWA
18:20
- 19:30
Doniesienia własne - Choroby naczyniowe układu nerwowego cz. 2
8 minut prezentacja + 2 minuty dyskusja
18:20
- 18:30
W jakim stopniu ocena stopnia sprawności pacjenta przy wypisie z oddziału udarowego wyraża faktyczny efekt leczenia udaru mózgu
Natalia Pożarowszczyk,
Maciej Nowak,
Iwona Kurkowska-Jastrzębska,
Michał Karliński
18:30
- 18:40
Sztywność tętnic obwodowych jako niezależny predyktor stanu funkcjonalnego po udarze niedokrwiennym mózgu
Krzysztof Kamiński,
Kamil Kowalczyk,
Mariusz Kwarciany,
Krzysztof Narkiewicz,
Bartosz Karaszewski,
Dariusz Gąsecki
18:40
- 18:50
Porównanie skuteczności trombektomii mechanicznej w przebiegu niedrożności dystalnego odcinka tętnicy środkowej mózgu w standardowym oraz późnym oknie czasowym
Marcin Blajer
18:50
- 19:00
Ocena odsetka pacjentów z udarem niedokrwiennym mózgu potencjalnie kwalifikowanych do leczenia metodą trombektomii mechanicznej
Marcin Wiącek,
Katarzyna Koszarska,
Katarzyna Wąchała,
Sylwia Lepak, Paweł Wrona,
Martyna Martysiewicz,
Marek Kachnic,
Magdalena Szuścik,
Dominik Wróbel, Halina Bartosik-Psujek,
19:00
- 19:10
Ocena dysfagii neurogennej w fiberoskopowym badaniu połykania u pacjentów w podostrej fazie naczyniopochodnego uszkodzenia mózgowia
Edyta Zomkowska, Piotr Misiowiec, Natalia Jarmołowicz-Aniołkowska, Vikash Jaiswal, Mikołaj Tokarczyk, Hanna Zajączkiewicz
19:10
- 19:20
Leczenie wewnątrznaczyniowe udaru niedokrwiennego mózgu wywołanego podwójną patologią (tandem occlusion)
Jan Kłopocki,
Violetta Palacz-Duda,
Joanna Matjanowska,
Magdalena Konieczna-Brazis,
Łukasz Sokołowski,
Mariusz Baumgart,
Krzysztof Słomiński,
Paulina Sobieszak-Skura,
Piotr Płeszka,
Iwona Rutkowska,
Piotr Rusiński,
Karolina Głowacka,
Joanna Krzywania-Fifielska,
Sonia Deja-Piesik,
Adrian Biernaciak,
Aleksander Dobrzański,
Agnieszka Górska,
Grzegorz Meder,
Wojciech Skura,
Paweł Gruchała,
Marianna Mizera,
Milena Świtońska,
19:20
- 19:30
Dyskusja
07:30
- 08:30
Śniadanie z ekspertem
Leczenie choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa
Leczenie choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa
Przewodniczący
Tomasz Łysoń
Białystok
Jan Kochanowicz
Białystok
07:30
- 07:50
Diagnostyka i leczenie farmakologiczne choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa
Wykładowca
Jan Kochanowicz
Białystok
07:50
- 08:10
Wyzwania fizjoterapeutyczne w leczeniu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa
Wykładowca
Andrzej Niewiński
Białystok
08:10
- 08:30
Neurochirurgiczne leczenie choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa
Wykładowca
Tomasz Łysoń
Białystok
08:30
- 09:00
PRZERWA
09:00
- 09:20
Andeksanet alfa w praktyce klinicznej: strategie zarządzania ryzykiem krwawienia u pacjentów leczonych ksabanami
Wykładowca
Agnieszka Słowik
Kraków
09:00
- 10:00
Sesja sponsorowana firmy
Trio wyzwań neurologicznych: Udary Krwotoczne, Miastenia i Polineuropatia – Nowe możliwości
Trio wyzwań neurologicznych: Udary Krwotoczne, Miastenia i Polineuropatia – Nowe możliwości
09:20
- 09:40
Miejsce inhibitorów składowej C5 dopełniacza w terapii pacjentów z miastenią gravis
Wykładowca
Anna Kostera-Pruszczyk
Warszawa
09:40
- 10:00
Oblicza polineuropatii
Wykładowca
Marta Lipowska
Warszawa
10:00
- 12:30
PRZERWA
12:30
- 13:15
Sesja sponsorowana firmy
Interdyscyplinarne podejście do pacjenta z SM
Interdyscyplinarne podejście do pacjenta z SM
Przewodniczący
Alicja Kalinowska
Poznań
Aleksandra Podlecka-Piętowska
Warszawa
13:15
- 13:30
Sesja sponsorowana
13:30
- 15:00
PRZERWA NA LUNCH / SESJE POSTEROWE
15:00
- 16:30
Choroby układu pozapiramidowego
Przewodniczący
Piotr Janik
Warszawa
Anna Krygowska-Wajs
Kraków
15:00
- 15:17
Rola toksyn środowiskowych w etiologii choroby Parkinsona
Wykładowca
Sławomir Budrewicz
Wrocław
15:17
- 15:34
Choroba Parkinsona - jedna czy wiele chorób? - implikacje diagnostyczno-terapeutyczne
Wykładowca
Jarosław Sławek
Gdańsk
15:34
- 16:04
Postępy w terapii genowej w chorobie Parkinsona – wyniki wstępne
Wykładowca
Krzysztof Bankiewicz
USA
16:04
- 16:21
Zaburzenia ruchowe w autoimmunologicznym zapaleniu mózgu
Wykładowca
Joanna Siuda
Katowice
16:21
- 16:30
Dyskusja
16:30
- 16:50
PRZERWA
16:50
- 18:00
Doniesienia własne - Padaczka i stany nagłe
8 minut prezentacja + 2 minuty dyskusja
16:50
- 17:00
Padaczka monogenowa w populacji dzieci z Polski i Ukrainy – czy jesteśmy szczególnie obciążeni?
Marta Pietruszka,
Magdalena Krygier,
Marta Zawadzka,
Agnieszka Sawicka,
Anna Lemska,
Monika Limanówka,
Jan Żurek,
Weronika Talaśka-Liczbik,
Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska
17:00
- 17:10
Ocena postępowania ratunkowego u pacjentów ze stanem padaczkowym w fazie przedszpitalnej
Natasza Blek, Katarzyna Leszczyńska, Piotr Zwoliński
17:10
- 17:20
Błędy w leczeniu padaczki lekoopornej przy użyciu stymulacji nerwu X (VNS)
Lech Kipiński, Dariusz Szarek
17:20
- 17:30
Stereo EEG HFO w diagnostyce pacjentów z lekooporną padaczką ogniskową (DRUG RESISTANT EPILEPSY, DRE). Lokalizacja obszaru padaczkorodnego i jego wpływ na wybór metody leczenia ogniskowej padaczki
Szymon Kaczor, Andrzej Rysz,
Tomasz Pasterski,
Adam Hermanowicz, Michalina Malec-Litwinowicz, Jan Kamiński
17:30
- 17:40
Skuteczność i bezpieczeństwo leczenia dużych osłoniaków nerwu przedsionkowego z zastosowaniem terapii hybrydowej – planowa subtotalna resekcja oraz stereotaktyczna radiochirurgia Gamma Knife
Grzegorz Turek, Adrian Drożdż, Sebastian Dzierzęcki, Mirosław Ząbek
17:40
- 17:50
Zastosowanie radiochirurgii stereotaktycznej Gamma Knife w leczeniu naczyniaków tętniczo-żylnych mózgu
Mirosław Ząbek, Sebastian Dzierzęcki, Katarzyna Dyttus-Cebulok
17:50
- 18:00
Dyskusja
18:00
- 18:20
PRZERWA
18:20
- 19:30
Doniesienia własne - Varia cz. 1
8 minut prezentacja + 2 minuty dyskusja
18:20
- 18:30
Mikrorna wytypowane w analizie in silico: LET-7E-5P ORAZ LET-7B-5P różnią się ekspresją w osoczu u pacjentów z migreną w porównaniu do zdrowych ochotników: badanie pilotażowe potencjalnej roli mikrorna w diagnostyce migreny
Olga Grodzka, Ceren Eyileten Postuła, Zofia Wicik, Piotr Chądzyński, Aleksandra Stankowska, Ewa Post, Sara Ahmadova, Marek Postuła, Dagmara Mirowska-Guzel, Izabela Domitrz
18:30
- 18:40
Ból głowy i warianty genu NOTCH3 u pacjentów z CADASIL
Małgorzata Wiszniewska,
Oliwia Szymanowicz,
Bartosz Słowikowski,
Ada Piotrowska,
Ulyana Goutor,
Paweł P. Jagodziński,
Wojciech Kozubski,
Jolanta Dorszewska
18:40
- 18:50
Błędy w terapii migreny w polsce – wyniki ogólnopolskiego badania przekrojowego
Marta Waliszewska-Prosół, Marcin Straburzyński, Ewa Czapińska-Ciepiela, Magdalena Nowaczewska, Anna Gryglas-Dworak,
Sławomir Budrewicz
18:50
- 19:00
Przejściowa amnezja globalna – retrospektywna ocena populacji pacjentów z lat 2017-2024
Katarzyna Czenczek, Maciej Szymański, Marcin Wiącek, Bartosz Sieczkowski, Halina Bartosik-Psujek
19:00
- 19:10
Krzywa uczenia polskich interwencjonistów wykonujących trombektomię mechaniczną z uwzględnieniem specjlizacji
Anna Bandzarewicz-Samcik, Marta Bilik, Michał Karliński
19:10
- 19:20
Związek pomiędzy obecnością depresji w wywiadzie a wczesną i odległą śmiertelnością u chorych z ostrym udarem niedokrwiennym mózgu w województwie opolskim
Beata Łabuz-Roszak,
Maja Górniak,
Kacper Wójcicki,
Mateusz Roszak, Marek Gierlotka
19:20
- 19:30
Dyskusja
07:30
- 08:30
Śniadanie z ekspertem
Jak optymalnie opublikować wyniki swoich badań?
Jak optymalnie opublikować wyniki swoich badań?
Przewodniczący
Jarosław Sławek
Gdańsk
08:30
- 09:00
PRZERWA
09:00
- 10:00
Sesja sponsorowana
09:00
- 09:30
Wykład sponsorowany firmy
Encefalopatie padaczkowe – zastosowanie epidyolexu
Encefalopatie padaczkowe – zastosowanie epidyolexu
Wykładowca
Magdalena Bosak
Kraków
09:30
- 10:00
Wykład sponsorowany firmy
Mity i fakty nt. leczenia witaminą B12 w neurologii - dialog ekspertów
Mity i fakty nt. leczenia witaminą B12 w neurologii - dialog ekspertów
Wykładowcy
Monika Białecka
Szczecin
Jarosław Sławek
Gdańsk
10:00
- 12:30
PRZERWA
12:30
- 13:00
Wykład sponsorowany firmy
Ból neuropatyczny wyzwaniem terapeutycznym w neurologii. Dlaczego buprenorfina, opioid o wyjątkowych właściwościach, jest wartym rozważenia wyborem?
Ból neuropatyczny wyzwaniem terapeutycznym w neurologii. Dlaczego buprenorfina, opioid o wyjątkowych właściwościach, jest wartym rozważenia wyborem?
Wykładowca
Beata Łabuz-Roszak
Opole
12:30
- 13:30
Sesja sponsorowana
14:10
- 15:00
Sesja sponsorowana
15:00
- 16:50
PRZERWA
16:50
- 18:00
Doniesienia własne - Choroby neurozwyrodnieniowe cz. 1
8 minut prezentacja + 2 minuty dyskusja
Przewodniczący
Joanna Siuda
Katowice
Monika Rudzińska-Bar
Kraków
16:50
- 17:00
Wpływ krótkookresowej zmienności ciśnienia tętniczego na rozwój otępienia w chorobie parkinsona z oceną układu renina-angiotensyna-aldosteron
Magdalena Kwaśniak-Butowska, Agnieszka Konkel, Agnieszka Skrzypkowska, Dariusz Wieczorek, Marta Tomczyk, Monika Białecka, Edyta Szurowska, Ryszard Smoleński, Jarosław Sławek
17:00
- 17:10
Globalne występowanie i penetracja zaburzeń związanych z mutacjami genu CSF1R
Jarosław Dulski, Matthew C. Baker, Samantha A. Banks, Michael Bayat, Rose Bruffaerts, Gabriela Ortiz Cruz, Caio César Diniz Disserol, Kristen S. Fisher, N. J. Jainy, Bernadette Kálmán, Orhun H. Kantarci, Dmytro Maltsev, Catherine Middleton, Gabriela Novotni, Dijana Plaseska-Karanfilska, Salmo Raskin, Josiane Souza, Hélio A.G. Teive, Zbigniew K. Wszolek
17:10
- 17:20
Rozkład częstości występowania alleli z sekwencją mikrosatelitarną w genie RFC1, w populacji polskich pacjentów z podejrzeniem zespołu CANVAS
Filip Tomczuk, Karolina Ziora-Jakutowicz, Natalia Dominik, Henry Houlden, Andrea Cortese, Karolina Rutkowska, Agnieszka Pollak, Rafał Płoski, Piotr Janik, Ewelina Elert-Dobkowska, Anna Sułek
17:20
- 17:30
Wpływ przeszczepienia mikrobioty jelitowej na objawy kliniczne choroby Parkinsona – badanie pilotażowe
Monika Figura, Łukasz Milanowski, Stanisław Szlufik, Julia Nowak, Aleksandra Antoniak, Mateusz Kopczyński, Karol Sadowski, Weronika Zając, Dariusz Koziorowski
17:30
- 17:40
Program leczenia zaawansowanej choroby Parkinsona za pomocą wlewów dojelitowych lewodopy z karbidopą (Duodopa): demografia, skuteczność, działania niepożądane (doświadczenie polskich ośrodków 2017-2023)
Radosław Piekarski, Jarosław Sławek, Monika Figura, Dariusz Koziorowski, Paulina Konieczna, Katarzyna Markowska, Ewa Koziorowska-Gawron, Sławomir Budrewicz, Tomasz Chmiela, Joanna Siuda, Agata Gajos, Milena Świtońska
17:40
- 17:50
Program leczenia zaawansowanej choroby Parkinsona za pomocą wlewów podskórnych apomorfiny (Dacepton): demografia, skuteczność, działania niepożądane (doświadczenie polskich ośrodków 2018-2023)
Radosław Piekarski, Jarosław Sławek, Magdalena Kwaśniak-Butowska, Joanna Majka, Monika Figura, Dariusz Koziorowski, Katarzyna Markowska, Sławomir Budrewicz, Tomasz Chmiela, Joanna Siuda, Agata Gajos
17:50
- 18:00
Dyskusja
18:00
- 18:20
PRZERWA
18:20
- 19:30
Doniesienia własne - Choroby neurozwyrodnieniowe cz. 2
8 minut prezentacja + 2 minuty dyskusja
18:20
- 18:30
Pierwszy w Polsce allogeniczny przeszczep hematopoetycznych komórek macierzystych u pacjenta z CFS1R-leukoencefalopatią o początku w wieku dorosłym
Kamila Żur-Wyrozumska, Patrycja Mensah-Glanowska
18:30
- 18:40
Aparaturowa ocena zaburzeń połykania z zastosowaniem systemu Rehaingest u chorych w ostrej fazie udaru niedokrwiennego mózgu oraz chorych z chorobą Parkinsona
Aleksandra Cieśla-Fuławka, Tatiana Lewicka, Tomasz Chmiela, Mateusz Toś, Joanna Siuda
18:40
- 18:50
Klazomania w zespole Gillesa de dl Tourette’a
Justyna Kaczyńska, Piotr Janik
18:50
- 19:00
Zajęcie włókien czuciowych u chorych ze stwardnieniem zanikowym bocznym
Anna Pietrzak, Łukasz Rzepiński, Sławomir Wawrzyniak
19:00
- 19:10
Jednoośrodkowa analiza retrospektywna naturalnego przebiegu stwardnienia zanikowego bocznego
Magdalena Sarnowska, Alina Kułakowska, Monika Chorąży, Robert Pogorzelski, Jan Kochanowicz
19:10
- 19:20
Doświadczenia terapeutyczne w praktyce klinicznej podczas terapii tofersenem u pacjentów ze stwardnieniem bocznym zanikowym związanym z mutacją SOD1 (SOD1)
Małgorzata Dorobek, Justyna Zielińska-Turek, Magdalena Kuźma-Kozakiewicz
19:20
- 19:30
Dyskusja
07:30
- 08:30
Śniadanie z ekspertem
Powikłania infekcyjne i audioimmunologiczne DMT w SM
Powikłania infekcyjne i audioimmunologiczne DMT w SM
Przewodniczący
Marcin Mycko
Olsztyn
Robert Bonek
Bydgoszcz
07:30
- 07:45
Postępująca wieloogniskowa encefalopatia (progressive multifocal leukoencephalopathy, PML)
Wykładowca
Robert Bonek
Bydgoszcz
07:45
- 08:00
Infekcja SARS-Cov-2 i inne infekcje a DMT w SM
Wykładowca
Marcin Mycko
Olsztyn
08:00
- 08:15
Szczepienia a DMT w SM
Wykładowca
Marcin Mycko
Olsztyn
08:15
- 08:30
Ryzyko powikłań autoimmunologicznych stosowania DMT w SM
Wykładowca
Robert Bonek
Bydgoszcz
08:30
- 09:00
PRZERWA
09:00
- 10:00
Sesja sponsorowana
10:00
- 12:30
PRZERWA
12:30
- 14:00
Sesja sponsorowana
13:30
- 15:00
PRZERWA NA LUNCH / SESJE POSTEROWE
15:00
- 15:22
Temat w trakcie ustalania
Wykładowca
Paul Boon
Belgia
15:00
- 16:30
Sesja plenarna - Padaczka
Przewodniczący
Konrad Rejdak
Lublin
Halina Sienkiewicz-Jarosz
Warszawa
15:22
- 15:44
Działania niepożądane leków przeciwdrgawkowych
Wykładowca
Konrad Rejdak
Lublin
15:44
- 16:06
Rokowanie w padaczce
Wykładowca
16:06
- 16:30
Leczenie operacyjne padaczki – standardy i rzeczywistość
Wykładowca
Halina Sienkiewicz-Jarosz
Warszawa
16:30
- 16:50
PRZERWA
16:50
- 18:00
Doniesienia własne - Choroby zaplane Układu Nerwowego cz. 1
8 minut prezentacja + 2 minuty dyskusja
16:50
- 17:00
Rodzinne występowanie stwardnienia rozsianego wśród pacjentów ośrodka w zabrzu – badanie pilotażowe
Katarzyna Kubicka-Bączyk, Monika Adamczyk-Sowa
17:00
- 17:10
Zaawansowane techniki obrazowania mózgu ujawniają mikrostrukturalne różnice wzorców uszkodzenia w stwardnieniu rozsianym i NMOSD
Paweł Jakuszyk, Aleksandra Podlecka-Piętowska, Bartosz Kossowski, Monika Nojszewska, Beata Zakrzewska-Pniewska, Maciej Juryńczyk
17:10
- 17:20
Leczenie rytuksymabem pacjentów z zapaleniem rdzenia i nerwów wzrokowych – obserwacja 10-letnia
Aleksandra Podlecka-Piętowska, Monika Nojszewska,
Joanna Rychter,
Kinga Sujkowska,
Krzysztof Nieporęcki, Beata Zakrzewska-Pniewska
17:20
- 17:30
Skuteczność i bezpieczeństwo leczenia natalizumabem pacjentek ze stwardnieniem rozsianym w czasie ciąży. Prezentacja serii przypadków
Beata Zakrzewska-Pniewska, Kinga Sujkowska, Ewa Romejko-Wolniewicz, Monika Nojszewska, Aleksandra Podlecka-Piętowska,
Joanna Rychter,
Joanna Flis
17:30
- 17:40
Ocena parametrów wolumetrycznych mózgowia w kontekście rokowania kilkuletnego u pacjentów z rzutowo - remisyjnym stwardnieniem rozsianym
Karolina Kania, Mikołaj Pawlak, Maria Forycka, Monika Wiłkość-Dębczyńska, Sławomir Michalak, Agnieszka Łukaszewska, Aleksandra Wypych, Zbigniew Serafin, Wojciech Kozubski, Alicja Kalinowska
17:40
- 17:50
Związek zaburzeń funkcji poznawczych z wybranymi biomarkerami molekularnymi we wczesnej fazie stwardnienia rozsianego
Iwona Karlińska, Elżbieta Ormezowska, Małgorzata Domowicz, Grażyna Gałązka, Magdalena Namiecińska, Mariola Świderek-Matysiak, Mariusz Stasiołek
17:50
- 18:00
Dyskusja
18:00
- 18:20
PRZERWA
18:20
- 19:30
Doniesienia własne - Choroby zaplane Układu Nerwowego cz. 2
8 minut prezentacja + 2 minuty dyskusja
18:20
- 18:30
Przypadek autoimmunologicznego zapalenia mózgu wtórnego do terapii cemiplimabem
Michał Markiewicz, Jakub Antczak, Milena Bożek, Halina Sienkiewicz-Jarosz
18:30
- 18:40
Współwystępowanie małopłytkowości wywołanej przez heparynę i chorób z kręgu zapalenia nerwów wzrokowych i rdzenia kręgowego – seria przypadków i przegląd literatury
Aleksandra Podlecka-Piętowska, Joanna Rychter, Kinga Sujkowska, Monika Nojszewska, Beata Zakrzewska-Pniewska
18:40
- 18:50
Długofalowa prospektywna ocena wartości prognostycznej i predykcyjnej markerów molekularnych krwi obwodowej i płynu mózgowo-rdzeniowego u pacjentów na wczesnym etapie stwardnienia rozsianego
Mariola Świderek-Matysiak, Magdalena Oset, Karolina Pendrasik, Dominika Świerczewska, Małgorzata Domowicz, Grażyna Gałązka, Magdalena Namiecińska, Mariusz Stasiołek
18:50
- 19:00
Ocena wpływu terapii rekonstytucyjnych – kladrybiny w tabletkach i alemtuzumabu – na postęp atrofii wśród chorych ze stwardnieniem rozsianym
Aleksandra Pogoda, Ignacy Stachura, Marzena Maciągowska-Terela, Adam Stępień
19:00
- 19:10
Analiza pierwszych objawów klinicznych u pacjentów z rozpoznaniem stwardnienia rozsianego po 50 roku życia
Ilona Malska, prof. Halina Bartosik-Psujek
19:10
- 19:20
Przewlekłe limfocytarne zapalenie mostu wrażliwe na sterydoterapię (CLIPPERS) – opis przypadku
Aleksandra Golenia,
Piotr Olejnik, Antoni Ferens,
Dariusz Orzechowski, Anna Kostera-Pruszczyk
19:20
- 19:30
Dyskusja
07:30
- 08:00
Choroba Fabry’ego – rzadka ale możliwa - kogo podejrzewać i jak przeprowadzić właściwą diagnostykę?
Pacjent z choroba Fabry’ego może zaskoczyć – doświadczenia własne
Pacjent z choroba Fabry’ego może zaskoczyć – doświadczenia własne
Wykładowca
Beata Błażejewska-Hyżorek
Warszawa
07:30
- 08:30
Śniadanie z ekspertem
Choroba Fabryego i choroba Pompego
Choroba Fabryego i choroba Pompego
Przewodniczący
Beata Błażejewska-Hyżorek
Warszawa
Halina Bartosik-Psujek
Rzeszów
08:00
- 08:30
Choroba Pompego – rzadka ale możliwa - kogo podejrzewać i jak przeprowadzić właściwą diagnostykę?
Aktualne możliwości leczenia choroby Pompego – doświadczenia własne
Aktualne możliwości leczenia choroby Pompego – doświadczenia własne
Wykładowca
Halina Bartosik-Psujek
Rzeszów
08:30
- 09:00
PRZERWA
09:00
- 09:45
PANEL DYSKUSYJNY SPONSOROWANY FIRMY Asklepios Biopharmaceutical
Nowe perspektywy leczenia choroby Parkinsona – terapia genowa
Nowe perspektywy leczenia choroby Parkinsona – terapia genowa
Przewodniczący
Andrzej Friedman
Warszawa
Krzysztof Bankiewicz
USA
Paneliści
Mirosław Ząbek
Warszawa
Urszula Fiszer
Warszawa
Dariusz Koziorowski
Warszawa
Joanna Siuda
Katowice
Jarosław Sławek
Gdańsk
09:45
- 12:30
PRZERWA
12:30
- 13:30
Sesja sponsorowana
13:30
- 15:00
PRZERWA NA LUNCH / SESJE POSTEROWE
15:00
- 16:30
Choroby demielinizacyjne, SM – sesja pod patronatem Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii PTN
Przewodniczący
Monika Adamczyk-Sowa
Zabrze
Alina Kułakowska
Białystok
15:00
- 15:10
Wstęp do sesji: Przegląd aktualnych rekomendacji Sekcji SM i Neuroimmunologii PTN
Wykładowca
Monika Adamczyk-Sowa
Zabrze
15:10
- 15:25
Prodromalna faza SM – czy możemy zastosować profilaktykę?
Wykładowca
Alicja Kalinowska
Poznań
15:25
- 15:40
Bóle głowy jako manifestacja SM?
Wykładowca
Halina Bartosik-Psujek
Rzeszów
15:40
- 15:55
Infekcje, a terapia immunomodulująca w SM
Wykładowca
Mariusz Stasiołek
Łódź
15:55
- 16:10
Nadchodzące terapie DMT w SM – czy czeka nas kolejny przełom?
Wykładowca
Monika Adamczyk-Sowa
Zabrze
16:10
- 16:30
Dyskusja
16:30
- 16:50
PRZERWA
16:50
- 18:00
Doniesienia własne - Varia cz. 2
8 minut prezentacja + 2 minuty dyskusja
16:50
- 17:00
Leczenie rytuksymabem pacjentów z miastenią uogólnioną i idiopatycznymi miopatiamii zapalnymi w przypadku stwierdzenia nieskuteczności, przeciwwskazań do stosowania lub braku dostępnośći dotychczasowej immunoterapii
Judyta Barańska, Marta Lipowska, Biruta Kierdaszuk, Anna Kostera- Pruszczyk
17:00
- 17:10
Częstość i nasilenie dysregulacji autonomicznej układu sercowo-naczyniowego u pacjentów z miastenią rzekomoporaźną (MG - myasthenia gravis)
Łukasz Rzepiński, Monika Zawadka-Kunikowska
17:10
- 17:20
Zespół Rowlanda Payne’a - nietypowy naśladowca stwardnienia bocznego zanikowego - opis przypadku
Krzysztof Nieporęcki, Magdalena Kuźma-Kozakiewicz
17:20
- 17:30
Bezpieczeństwo, tolerancja i skuteczność długoterminowego leczenia efgartigimodem u pacjentów z miastenią uogólnioną: finalna analiza badania ADAPT+
M Pasnoor, Ewa Sobieszczuk,
V Bril,
C Karam,
S Peric,
J De Bleecker,
H Murai,
A Meisel,
S Beydoun,
T Vu,
P Ulrichts,
B Van Hoorick,
C T'joen,
K Utsugisawa,
J Verschuuren,
R Mantegazza,
J Howard Jr
17:30
- 17:40
Immuno-zależna miopatia martwicza u 14 polskich pacjentów –przebieg kliniczny i wyniki leczenia
Cecylia Rajczewska-Oleszkiewicz, Biruta Kierdaszuk, Anna Kostera-Pruszczyk
17:40
- 17:50
System wspomagający proces monitorowania pacjentów z miastenią gravis
Joanna Weissenberg,
Łukasz Rzepiński, Paweł Śniatała, Szymon Baliński, Marek Fechner, Sławomir Michalak
17:50
- 18:00
Dyskusja
18:00
- 18:20
PRZERWA
18:20
- 19:30
Doniesienia własne - Varia cz. 3
8 minut prezentacja + 2 minuty dyskusja
18:20
- 18:30
Długofalowa ocena skuteczności i bezpieczeństwa leczenia nusinersenem pacjentów z rdzeniowym zanikiem mięśni w warunkach rzeczywistej praktyki klinicznej
Anna Łusakowska, Paweł Baranowski, Anna Frączek-Kozlovska, Karolina Aragon-Gawińska, Anna Potulska-Chromik,
Zuzanna Gierlak-Wójcicka,
Małgorzata Burlewicz, Grzegorz Rosiak, Dariusz Konecki, Krzysztof Milczarek,
Anna Kostera-Pruszczyk
18:30
- 18:40
Efekty leczenia pacjentów dorosłych z SMA leczonych nusinersenem w ramach programu lekowego
Adrianna Wójcik,
Adrianna Wójcik, Jan Kubicki, Klaudia Smyrak, Ryszard Nowak
18:40
- 18:50
Zespół Colleta-Sicarda – o czym warto pamiętać, prezentacja przypadku klinicznego
Anna K. Szewczyk, Karol Jakubik, Grzegorz Staśkiewicz, Konrad Rejdak
18:50
- 19:00
Zespół Perry'ego - analiza polskich przypadków i rodzin
Jarosław Dulski, Emilia Sitek,
Magdalena Kwaśniak-Butowska,
Bogna Brockhuis,
Klaudia Kluj-Kozlowska,
Dennis W. Dickson,
Owen A. Ross,
Zbigniew K. Wszolek,
Jarosław Sławek
19:00
- 19:10
Wpływ zaburzeń mowy o typie afazji na jakość życia chorych po udarze niedokrwiennym mózgu
Adam Wiśniewski,
Karolina Filipska-Blejder,
Robert Slusarz,
Jolanta Zielińska,
Marek Zieliński
19:10
- 19:20
Ksantomatoza mózgowo-ścięgnista w populacji polskich pacjentów - od objawów po diagnostykę molekularną
Adam
Hirschfeld, Magdalena Badura-Stronka, Anna
Winczewska-Wiktor, Edyta
Budzyńska, Anna
Jakubiuk-Tomaszuk, Anita
Piontek, Barbara Steinborn, Wojciech Kozubski
19:20
- 19:30
Dyskusja
20:00
Program pozamerytoryczny / Spotkanie towarzyskie - Pałac Branickich
13
września
Piątek
07:30
- 08:30
Śniadanie z ekspertem
Stany nagłe w neurologii
Stany nagłe w neurologii
Przewodniczący
Urszula Fiszer
Warszawa
Waldemar Brola
Kielce
07:30
- 07:45
Stan padaczkowy
Wykładowca
Magdalena Bosak
Kraków
07:45
- 08:00
Udar mózgu jako stan zagrożenia życia
Wykładowca
Bartosz Karaszewski
Gdańsk
08:00
- 08:15
Stany nagłe w chorobach nerwowo-mięśniowych
Wykładowca
Andrzej Opuchlik
Warszawa
08:15
- 08:30
Stany nagłe w zaburzeniach ruchowych
Wykładowca
Urszula Fiszer
Warszawa
08:30
- 08:50
PRZERWA
08:50
- 09:50
Sesja sponsorowana
09:50
- 10:10
PRZERWA
10:10
- 12:00
Sesja systemowa
12:00
- 13:30
Sesja sponsorowana Platynowego Partnera
13:30
- 14:20
PRZERWA NA LUNCH / SESJE POSTEROWE
14:15
- 15:00
Sesja specjalna
Kto pierwszy się wypali - o odporności psychicznej i wypaleniu zawodowym lekarza
(w trakcie przerwy na lunch)
Kto pierwszy się wypali - o odporności psychicznej i wypaleniu zawodowym lekarza
(w trakcie przerwy na lunch)
Wykładowca
Marzena Grochowska
Warszawa
15:00
- 16:30
Bóle głowy i inne zespoły bólowe
Przewodniczący
Izabela Domitrz
Warszawa
Adam Stępień
Warszawa
15:00
- 15:18
Trudności w diagnostyce różnicowej bólu twarzy
Wykładowca
Maria Łukasik
Poznań
15:18
- 15:36
Hemikrania i jej odmienne postaci kliniczne
Wykładowca
Wojciech Kozubski
Poznań
15:36
- 15:54
Objawy przepowiadające i aura migrenowa
Wykładowca
Izabela Domitrz
Warszawa
15:54
- 16:12
Co wiemy o migrenie przewlekłej
Wykładowca
Adam Stępień
Warszawa
16:12
- 16:30
Liniowość postępowania
Wykładowca
Jacek Rożniecki
Łódź
16:30
- 16:50
PRZERWA
16:50
- 18:20
Gorące tematy w neurologii
Przewodniczący
Alina Kułakowska
Białystok
Konrad Rejdak
Lublin
16:50
- 17:12
Will we eventually cure MS?
Wykładowca
Hans Peter Hartung
Niemcy
17:12
- 17:34
Stwardnienie zanikowe boczne
Wykładowca
Magdalena Kuźma-Kozakiewicz
Warszawa
17:34
- 17:56
Terapie uporczywe w neurologii
Wykładowca
Andrzej Opuchlik
Warszawa
17:56
- 18:20
Terapia genowa w neurologii
Wykładowca
Maria Jędrzejowska
Warszawa
18:20
- 18:40
PRZERWA
18:40
- 20:10
Neurologia dziecięca
Przewodniczący
18:40
- 19:00
"Not all that shakes is epilepsy" - zaburzenia napadowe imitujące padaczkę
Wykładowca
19:00
- 19:20
Mózgowe porażenie dziecięce - co naprawdę kryje się pod tym rozpoznaniem
Wykładowca
Barbara Steinborn
Poznań
19:20
- 19:40
Dzieci w awangardzie - terapie inowacyjne w neurologii dzieciecej
Wykładowca
Katarzyna Kotulska-Jóźwiak
Warszawa
19:40
- 20:00
Choroby istoty białej - leukodystrofie z czym najczęściej mylone?
Wykładowca
Justyna Paprocka
Katowice
20:00
- 20:10
Dyskusja
07:30
- 08:30
Śniadanie z ekspertem
Migrena
Migrena
Przewodniczący
Izabela Domitrz
Warszawa
Adam Stępień
Warszawa
07:30
- 07:45
Nowe podejście do leczenia migreny
Wykładowca
Adam Stępień
Warszawa
07:45
- 08:00
Leczenie migreny w praktyce codziennej
Wykładowca
Izabela Domitrz
Warszawa
08:00
- 08:15
Jak dostosować leczenie migreny do indywidualnych i zmieniających się potrzeb chorego
Wykładowca
Wojciech Kozubski
Poznań
08:15
- 08:30
Czego spodziewamy się w terapii migreny w najbliższych miesiącach
Wykładowca
Jacek Rożniecki
Łódź
08:30
- 09:00
PRZERWA
09:00
- 10:15
Sesja sponsorowana
10:15
- 10:30
PRZERWA
10:30
- 12:00
Sesja systemowa
12:00
- 13:30
PRZERWA
13:30
- 15:00
PRZERWA NA LUNCH / SESJE POSTEROWE
15:00
- 16:30
Czynnościowe zaburzenia neurologiczne
Przewodniczący
Alina Kułakowska
Białystok
Agata Szulc
Warszawa
15:00
- 15:22
Czynnościowe zaburzenia neurologiczne - spojrzenie neurologa
Wykładowca
Alina Kułakowska
Białystok
15:22
- 15:44
Zaburzenia dysocjacyjne - co może zaproponować psychiatra
Wykładowca
Agata Szulc
Warszawa
15:44
- 16:08
Jak pytać o dysocjację? Przegląd narzędzi przesiewowych i diagnostycznych do oceny zjawisk dysocjacyjnych
Wykładowca
Anna Dunalska
Warszawa
16:08
- 16:30
Czynnościowe zaburzenia ruchowe - prezentacja przypadków
Wykładowca
Jarosław Sławek
Gdańsk
16:30
- 16:50
PRZERWA
16:50
- 18:20
Zespoły otępienne
Przewodniczący
Halina Sienkiewicz-Jarosz
Warszawa
Joanna Siuda
Katowice
16:50
- 17:10
Etiopatogeneza choroby Alzheimera - czy tylko patologia białkowa (amyloid/tau) ma znaczenie?
Wykładowca
Maria Barcikowska
Warszawa
17:10
- 17:30
Co nowego w leczeniu choroby Alzheimera - nadzieje i niepowodzenia.
Wykładowca
Joanna Siuda
Katowice
17:30
- 17:50
Rozpoznawanie i leczenie zaburzeń neuropsychiatrycznych w otępieniu.
Wykładowca
Tomasz Gabryelewicz
Warszawa
17:50
- 18:10
Czy można zapobiec otępieniu? Wyniki dotychczasowych badań.
Wykładowca
Halina Sienkiewicz-Jarosz
Warszawa
18:10
- 18:20
Dyskusja
18:20
- 18:40
PRZERWA
18:40
- 20:10
Sympozjum Polsko-Litewskie
Joint Symposium of The Polish and Lithuanian Neurological Societies
Joint Symposium of The Polish and Lithuanian Neurological Societies
Moderator
Dalius Jatužis
Litwa
Konrad Rejdak
Lublin
18:45
- 18:50
Introduction
18:50
- 19:00
Lithuanian Neurological Association
Wykładowca
Dalius Jatužis
Litwa
19:00
- 19:10
Polish Neurological Society
Wykładowca
Konrad Rejdak
Lublin
19:10
- 19:20
Multiple Sclerosis: Lithuanian view
Nataša Giedraitienė
19:20
- 19:30
Multiple Sclerosis: Polish view
Wykładowca
Alina Kułakowska
Białystok
19:30
- 19:40
Stroke: Lithuanian view
Rytis Masiliūnas
19:40
- 19:50
Stroke: Polish view
Wykładowca
Agnieszka Słowik
Kraków
19:50
- 20:00
Treatment of stroke in the Grodno region
Sergey Kulesh
20:00
- 20:10
Discussion
07:30
- 08:30
Śniadanie z ekspertem
Choroba Wilsona
Choroba Wilsona
Przewodniczący
Anna Członkowska
Warszawa
Tomasz Litwin
Warszawa
07:30
- 07:50
Diagnostyka choroby Wilsona - trudności i wyzwania?
Wykładowca
Anna Członkowska
Warszawa
07:50
- 08:10
Leczenie choroby Wilsona - aktualne zalecenia i najczęstsze błędy
Wykładowca
Tomasz Litwin
Warszawa
08:10
- 08:30
Dyskusja
08:30
- 09:00
PRZERWA
09:00
- 10:00
Sesja sponsorowana
09:00
- 09:30
Tytuł wykładu w trakcie ustalania
09:30
- 10:00
Pramipeksol – skuteczna terapia w chorobie Parkinsona. Przypadki z praktyki klinicznej
Wykładowca
Piotr Janik
Warszawa
10:00
- 10:30
PRZERWA
10:30
- 12:00
Sesja systemowa
12:00
- 13:30
PRZERWA
13:30
- 15:00
PRZERWA NA LUNCH / SESJE POSTEROWE
15:00
- 16:40
HIDE PARK Choroby pozapiramidowe
Przewodniczący
Magdalena Boczarska-Jedynak
Oświęcim
Daniel Zielonka
Poznań
15:00
- 15:20
Znaczenie mikrobioty jelitowej w patogenezie choroby Parkinsona
Wykładowca
Anna Krygowska-Wajs
Kraków
15:20
- 15:40
Nowe opcje terapeutyczne w chorobie Parkinsona
Wykładowca
Urszula Fiszer
Warszawa
15:40
- 16:00
Zaburzenia ruchowe w udarze mózgu
Wykładowca
Piotr Alster
Warszawa
16:00
- 16:20
Toksyna botulinowa we wskazaniach off-label
Małgorzata Tyślerowicz
16:20
- 16:40
Późne dyskinezy - nowe rekomendacje polskich ekspertów
Wykładowca
Jarosław Sławek
Gdańsk
16:16
- 16:50
PRZERWA
16:50
- 18:20
HYDE PARK SM-owy
Przewodniczący
Dagmara Mirowska-Guzel
Warszawa
Monika Adamczyk-Sowa
Zabrze
16:50
- 17:05
Wiek, a leczenie DMT w SM
Wykładowca
Waldemar Brola
Kielce
17:05
- 17:20
Zalecenia dotyczące szczepień u pacjentów z chorobami neuroimmunologicznymi
Wykładowca
Monika Nojszewska
Warszawa
17:20
- 17:35
Ocena funkcji poznawczych w SM
Wykładowca
Anna Pokryszko-Dragan
Wrocław
17:35
- 17:50
Autoimmunologiczne zapalenie mózgu
Wykładowca
Barbara Gębka-Kępińska
17:50
- 18:05
Correlation between neurofilaments and multiple sclerosis activity
Wykładowca
Lina Malcienė
Litwa
18:05
- 18:20
Dyskusja
18:20
- 18:40
PRZERWA
18:40
- 20:10
HYDE PARK ROZMAITOŚCI
18:40
- 19:00
19:00
- 19:20
Diagnostyka różnicowa zespołu pozapiramidowego - NBIA (neurodegeneracja z gromadzeniem żelaza)
Wykładowca
Marta Skowrońska
Warszawa
19:20
- 19:40
Śmiertelność w polskiej populacji chorych na SM
Wykładowca
Katarzyna Kapica-Topczewska
Białystok
19:40
- 20:00
Projekt ślad: ogólnopolskie badanie ścieżki diagnostyczno- leczniczej pacjentów z rozpoznaniem stwardnienia bocznego zanikowego
Małgorzata Kuźma-Kozakiewicz, Krzysztof
Nieporęcki, Halina
Bartosik-Psujek, Sławomir
Budrewicz, Waldemar
Brola, Małgorzata
Dorobek, Artur
Drużdż, Urszula
Fiszer, Alina
Kułakowska, Iwona
Kurkowska-Jastrzębska, Marta
Masztalewicz, Konrad
Rejdak, Anna
Sarnowska, Jarosław
Sławek
20:00
- 20:10
Dyskusja
07:30
- 08:30
Śniadanie z ekspertem
Udar żylny
Udar żylny
Przewodniczący
Bożena Adamkiewicz
Łódź
Jacek Staszewski
Warszawa
07:30
- 07:50
Udar żylny - naśladowca doskonały - rozpoznanie, leczenie w fazie ostrej
Wykładowca
Jacek Staszewski
Warszawa
07:50
- 08:10
Udar żylny - profilaktyka pierwotna i wtórna
Wykładowca
Bożena Adamkiewicz
Łódź
08:10
- 08:30
Dyskusja przy śniadaniu - omówienie przypadków
Wykładowcy
Bożena Adamkiewicz
Łódź
Jacek Staszewski
Warszawa
08:30
- 09:00
PRZERWA
09:00
- 10:00
Sesja sponsorowana
10:00
- 10:30
PRZERWA
10:30
- 12:00
Sesja systemowa
12:00
- 13:30
PRZERWA
13:30
- 15:00
PRZERWA NA LUNCH / SESJE POSTEROWE
15:00
- 16:30
Zaburzenia snu
Przewodniczący
Andrzej Bogucki
Łódź
Monika Rudzińska-Bar
Kraków
15:00
- 15:30
Terapia behawioralno-poznawcza w leczeniu zaburzeń snu
Wykładowca
Małgorzata Fornal-Pawłowska
Warszawa
15:30
- 16:00
Zaburzenia snu w chorobach neurologicznych o etiologii autoimmunologicznej
Wykładowca
Monika Rudzińska-Bar
Kraków
16:00
- 16:30
Mioklonie i sen
Wykładowca
Andrzej Bogucki
Łódź
16:30
- 16:50
PRZERWA
16:50
- 18:20
Neurologia i sztuka
Przewodniczący
Jarosław Sławek
Gdańsk
Andrzej Potemkowski
Szczecin
16:50
- 17:10
Choroba Parkinsona w filmie
Wykładowcy
Natalia Szejko
Warszawa
Jarosław Sławek
Gdańsk
17:10
- 17:30
Sztuka a mózg dziecka
Wykładowca
Andrzej Potemkowski
Szczecin
17:30
- 17:50
Yosef Hassid – genialny skrzypek i pułapki psychochirurgii
Wykładowcy
Jarosław Sławek
Gdańsk
Maria Sławek
Gdańsk
17:50
- 18:20
Wystawa malarstwa na ekranie
Wykładowcy
Natalia Radczenko
Białystok
Magdalena Przydatek
Białystok
Anna Jakubiuk-Tomaszuk
Białystok
Elżbieta Płonka-Półtorak
18:20
- 18:40
PRZERWA
18:40
- 20:10
Choroby nowotworowe
Przewodniczący
Sławomir Michalak
Poznań
Przemysław Nowacki
Szczecin
18:40
- 19:02
Patofizjologia i neuropatologia następstw naczyniowych choroby nowotworowej i jej leczenia
Wykładowca
Przemysław Nowacki
Szczecin
19:02
- 19:24
Pułapki w diagnostyce pracownianej chorych z udarem mózgu i chorobą nowotworową
Wykładowca
Sławomir Michalak
Poznań
19:24
- 19:46
Mechanobiologia w diagnostyce i leczeniu guzów mózgu
Wykładowca
Robert Bucki
Białystok, Kielce
19:46
- 20:10
Nowoczesne metody śródoperacyjnego monitorowania chorych z guzami mózgu
Wykładowcy
Sławomir Michalak
Poznań
Jakub Moskal
Poznań
07:30
- 08:30
Śniadanie z ekspertem
NMOSD i choroba anty-MOG
NMOSD i choroba anty-MOG
Przewodniczący
Beata Zakrzewska-Pniewska
Warszawa
Maciej Juryńczyk
Warszawa
07:30
- 07:50
Jak rozpoznawać i leczyć choroby ze spectrum NMO (NMOSD) oraz ADEM
Wykładowca
Beata Zakrzewska-Pniewska
Warszawa
07:50
- 08:10
Jak rozpoznawać i leczyć schorzenie z obecnością przeciwciał anty-MOG (MOGAD)
Wykładowca
Maciej Juryńczyk
Warszawa
08:10
- 08:30
NMOSD, ADEM i MOGAD praktycznie. Prezentacja przypadków i dyskusja
Wykładowcy
Beata Zakrzewska-Pniewska
Warszawa
Maciej Juryńczyk
Warszawa
08:30
- 09:00
PRZERWA
09:00
- 10:00
Sesja sponsorowana
10:00
- 10:30
PRZERWA
10:30
- 12:00
Sesja systemowa
12:00
- 13:30
PRZERWA
13:30
- 15:00
PRZERWA NA LUNCH / SESJE POSTEROWE
15:00
- 16:30
Neurofarmakologia
Przewodniczący
Dagmara Mirowska-Guzel
Warszawa
Iwona Kurkowska-Jastrzębska
Warszawa
15:00
- 15:22
Zastosowanie produktów leczniczych na bazie konopi w terapii chorób neurologicznych – oczekiwania a rzeczywistość
Wykładowca
Monika Białecka
Szczecin
15:22
- 15:44
O czym neurolog powinien wiedzieć - nowe informacje o starych lekach
Wykładowca
Iwona Kurkowska-Jastrzębska
Warszawa
15:44
- 16:08
Czy leki w neurologii kosztują zbyt dużo? Echa stanowisko Amerykańskiej Akademii Neurologicznej
Wykładowca
Maciej Niewada
Warszawa
16:08
- 16:30
Suplementy diety – o czym neurolog wiedzieć powinien
Wykładowca
Dagmara Mirowska-Guzel
Warszawa
16:30
- 18:20
PRZERWA
18:20
- 19:30
Spotkanie Sekcji Alzheimerowskiej
16:50
- 18:20
16:50
- 17:20
Terapie genowe w chorobach nerwowo-mięśniowych: teraźniejszość, perspektywy, nadzieje
Wykładowca
Anna Kostera-Pruszczyk
Warszawa
17:20
- 17:50
Nowe możliwości terapii CIDP
Wykładowca
Konrad Rejdak
Lublin
17:50
- 18:20
Jak optymalnie korzystać z metod diagnostycznych chorób aurtoimmunologicznych obwodowego układu nerwowego: RIA, ELISA, CBA… i co z tego wynika
Wykładowca
Sławomir Michalak
Poznań
18:20
- 18:40
PRZERWA
18:40
- 20:10
Choroby neurologiczne w ciąży i połogu - Wybrane zagadnienia
Przewodniczący
Anna Członkowska
Warszawa
18:40
- 19:00
Migrena w ciąży i połogu: jak diagnozować i czym leczyć
Wykładowca
Jacek Rożniecki
Łódź
19:00
- 19:20
Zakrzepica żylna mózgu w ciąży i połogu – diagnostyka, leczenie i prewencja wtórna
Wykładowca
19:20
- 19:30
Co mówią wytyczne 2024 na temat leczenia udaru niedokrwiennego mózgu w ciąży i połogu
Urszula Włodarczyk
19:30
- 19:50
Stan padaczkowy w ciąży i połogu – diagnostyka i leczenie
Wykładowca
Barbara Błaszczyk
Kielce
19:50
- 20:10
Zespół Guillain-Barre w czasie ciąży i połogu
Wykładowca
Andrzej Opuchlik
Warszawa
14
września
Sobota
07:30
- 09:00
Sesja wideo – Różnicowanie napadów padaczkowych
Przewodniczący
Joanna Jędrzejczak
Warszawa
Halina Sienkiewicz-Jarosz
Warszawa
07:30
- 08:00
Czy każdy niekontrolowany objaw ruchowy jest napadem padaczkowym? Wideo EEG kiedy i dlaczego
Wykładowca
Joanna Jędrzejczak
Warszawa
08:00
- 08:30
Co to znaczy klasyczny napad padaczkowy?
Wykładowca
Ewa Nagańska
Warszawa
08:30
- 09:00
Zaburzenia świadomości jak je rozpoznać podczas badania wideo-EEG
Wykładowca
Małgorzata Kowalska
Warszawa
09:00
- 09:30
PRZERWA
09:30
- 10:30
Sesja sponsorowana firmy
Zapobieganie udarom mózgu u pacjentów z migotaniem przedsionków oraz nowoczesne leczenie pacjentów z migreną
Zapobieganie udarom mózgu u pacjentów z migotaniem przedsionków oraz nowoczesne leczenie pacjentów z migreną
Przewodniczący
Jacek Rożniecki
Łódź
09:30
- 10:00
Optymalna terapia przeciwkrzepliwa bez kompromisów
Wykładowcy
Anetta Lasek-Bal
Katowice
Adam Kobayashi
Warszawa
10:00
- 10:30
Zmiana paradygmatu w leczeniu migreny – gepanty
Wykładowcy
Izabela Domitrz
Warszawa
Wojciech Kozubski
Poznań
10:30
- 11:00
PRZERWA
11:00
- 12:30
Sesja interdyscyplinarna
Prewencja chorób naczyniowych mózgu
Prewencja chorób naczyniowych mózgu
Przewodniczący
Alina Kułakowska
Białystok
11:00
- 11:20
Angio-CT, wynik CACa rozpoznanie blaszki miażdżycowej – czy spowodują przełom w skuteczności Terapii Obniżającej poziom lipidów?
Wykładowca
Robert J. Gil
Warszawa
11:20
- 11:40
Nowoczesne leczenie cukrzycy - gdzie jesteśmy w 2024 roku?
Wykładowca
Irina Kowalska
Białystok
11:40
- 12:00
Zasady nowoczesnej profilaktyki udaru mózgu u pacjentów po udarze o nieznanej przyczynie
Wykładowca
Anetta Lasek-Bal
Katowice
12:00
- 12:20
Terapia nadciśnienia tętniczego w prewencji chorób naczyniowych mózgu
Wykładowca
Dariusz Gąsecki
Gdańsk
12:20
- 12:30
Dyskusja
12:30
- 13:30
PRZERWA NA LUNCH
13:30
- 16:00
Warsztaty - Diagnostyka genetyczna w neurologii
Przewodniczący
Renata Posmyk
Białystok
Anna Jakubiuk-Tomaszuk
Białystok
Maria Jędrzejowska
Warszawa
13:30
- 13:50
Wprowadzenie do genetyki klinicznej
Wykładowca
Renata Posmyk
Białystok
13:50
- 14:30
Badania genetyczne w neurologii
13:50
- 14:10
Choroby nerwowo-mięśniowe
Wykładowca
Maria Jędrzejowska
Warszawa
14:10
- 14:30
Inne choroby neurologiczne
Wykładowca
Anna Jakubiuk-Tomaszuk
Białystok
14:30
- 15:30
Znaczenie badań genetycznych - prezentacja przypadków
14:30
- 14:45
Wykładowca
Renata Posmyk
Białystok
14:45
- 15:00
Wykładowca
Maria Jędrzejowska
Warszawa
15:00
- 15:15
Wykładowca
Anna Jakubiuk-Tomaszuk
Białystok
15:15
- 15:30
Dyskusja
15:30
Wręczenie nagród za najlepsze prace własne. Zakończenie
07:30
- 09:00
Neurosonologia – forum przypadków
Przewodniczący
Radosław Kaźmierski
Zielona Góra
Grzegorz Kozera
Gdańsk
07:30
- 07:50
Ogniskowana ultrasonografia przezczaszkowa - nowe narzędzie terapeutyczne w rękach ultrasonografisty
Wykładowca
Radosław Kaźmierski
Zielona Góra
07:50
- 08:05
Niedrożność i zwężenie tętnicy szyjnej wewnętrznej - pułapki diagnostyczne
Wykładowca
Tomasz Tomczyk
Lublin
08:05
- 08:25
Badanie USG w diagnostyce różnicowej zespołów pozapiramidowych - ilustracje kliniczne
Wykładowca
Marta Skowrońska
Warszawa
08:25
- 08:40
Kauzalgia połowicza jako nietypowa manifestacja zespołu mięśni pochyłych – prezentacja przypadku
Paweł Walkowiak
Wykładowca
Grzegorz Kozera
Gdańsk
08:40
- 09:00
Rola badania USG w diagnostyce uszkodzeń nerwów czaszkowych
Wykładowca
Joanna Wojczal
Lublin
09:00
- 09:30
PRZERWA
09:30
- 10:30
Sesja sponsorowana
10:30
- 11:00
PRZERWA
11:00
- 12:30
Aktualne problemy w Neurorehabilitacji
Przewodniczący
Ewa Krzystanek
Katowice
Beata Łabuz-Roszak
Opole
11:00
- 11:20
Nowoczesne technologie w rehabilitacji neurologicznej – w jakim kierunku zmierzamy?
Wykładowca
Iwona Sarzyńska-Długosz
Warszawa
11:20
- 11:40
Neurostymulacja w rehabilitacji kognitywnej – terapia czy eksperyment?
Wykładowca
Katarzyna Polanowska
Warszawa
11:40
- 12:00
Zaburzenia świadomości i zachowania po udarze mózgu – jak skutecznie leczyć aby nie zaburzać procesu rehabilitacji
Wykładowca
Jarosław Szczygieł
Zabrze
12:00
- 12:20
Miopatia/neuropatia stanu ciężkiego – jak optymalnie prowadzić terapię?
Wykładowca
Iwona Rotter
Szczecin
12:20
- 12:30
Dyskusja
12:30
- 13:30
PRZERWA NA LUNCH
13:30
- 15:30
Warsztaty - Zawroty głowy
Przewodniczący
Izabela Domitrz
Warszawa
13:30
- 13:35
Wprowadzenie
Wykładowca
Izabela Domitrz
Warszawa
13:35
- 14:10
Część I
Diagnostyka różnicowa zawrotów głowy z oceną zaburzeń gałkoruchowych
Diagnostyka różnicowa zawrotów głowy z oceną zaburzeń gałkoruchowych
Wykładowca
Sebastian Bojanowski
Warszawa
14:10
- 14:45
Część II
BPPV jako bardzo częsta przyczyna zawrotów głowy – manewry diagnostyczne i lecznicze
BPPV jako bardzo częsta przyczyna zawrotów głowy – manewry diagnostyczne i lecznicze
Wykładowca
Beata Mielańczuk-Lubecka
Warszawa
14:45
- 15:20
Część III
Rehabilitacja zawrotów głowy o etiologii innej niż zaburzenia otolitowe
Rehabilitacja zawrotów głowy o etiologii innej niż zaburzenia otolitowe
Jeremi Kania
15:20
- 15:30
Podsumowanie, pytania & odpowiedzi
Wykładowca
Izabela Domitrz
Warszawa
13:00
- 14:00
Zebranie nowo wybranego Zarządu PTN
07:30
- 09:00
Forum Przypadków Klinicznych/Sesja Młodych Neurologów
Przewodniczący
Karolina Piasecka-Stryczyńska
Poznań
Aleksandra Pietruczuk
Lublin
07:30
- 07:45
Czy to na pewno zapalenie mózgu? - prezentacja przypadku
Wykładowca
Aleksandra Pietruczuk
Lublin
07:45
- 08:00
Zakrzepica żył i zatok żylnych mózgu w przebiegu zespołu małopłytkowości immunologicznej wywołanej przez szczepionkę (vaccine -induced prothrobotic immune thrombocytopenia-VIPIT)
Wykładowca
Paweł Wrona
Kraków
08:00
- 08:15
Trudności diagnostyczne choroby Pompego o późnym początku - rozważania na przykładzie przypadku klinicznego
Wykładowca
Adriana Zasybska
Lublin
08:15
- 08:30
Choroba Wilsona czy choroba Parkinsona? Oto jest pytanie!
Anna Siuda
08:30
- 08:45
Parkinsonizm atypowy czy zespół czynnościowy? - Wyzwania diagnostyczne
Wykładowca
Urszula Staromłyńska
Kielce
08:45
- 09:00
Diagnostyka różnicowa zespołów demielinizacyjnych OUN o podłożu autoimmunologicznym – prezentacja przypadku
Monika Węgrzyn-Jasińska
09:00
- 09:30
PRZERWA
09:30
- 10:30
Sesja sponsorowana
10:30
- 11:00
PRZERWA
11:00
- 12:30
Neuroinfekcje
Przewodniczący
Joanna Zajkowska
Białystok
Jan Kochanowicz
Białystok
11:00
- 11:20
Czy PANDAS to zapalenie mózgu?
Wykładowca
Ernest Kuchar
Warszawa
11:20
- 11:40
Infekcje OUN w medycynie podrózy
Wykładowca
Anna Moniuszko-Malinowska
Białystok
11:40
- 12:00
Listeria monocytogenes- a OUN-podwójne zagrożenie
Wykładowca
Joanna Zajkowska
Białystok
12:00
- 12:20
Neuroborelioza dylematy diagnostyczne
Wykładowca
Agata Czarnowska
Białystok
12:20
- 12:30
Dyskusja
12:30
- 13:30
PRZERWA NA LUNCH
09:30
- 10:30
Sesja sponsorowana
10:30
- 11:00
PRZERWA
11:00
- 12:30
Sesja historyczna
Przewodniczący
Waldemar Brola
Kielce
Teofan Domżał
Warszawa
11:00
- 11:10
Sprawozdanie z Jubileuszowego Kongresu Polskiej Neurologii zorganizowanego dla uczczenia 90-lecia PTN, Warszawa, 15–16 września 2023 roku
Wykładowca
Waldemar Brola
Kielce
11:10
- 11:30
Historia Polskiego Towarzystwa Neurologicznego
Wykładowca
Teofan Domżał
Warszawa
11:30
- 11:50
Jerzy Olszewski - życie i dorobek naukowy w kontekście wydarzeń historycznych XX wieku
Wykładowca
Paweł Tacik
Niemcy
11:50
- 12:10
Wrocławska neuropsychiatryczna szkoła Carla Wernickego
Wykładowca
Dariusz Lewera
Wrocław
12:10
- 12:30
Neuropsychosomatyka regionalna, czyli wizyta u szeptuchy na Podlasiu
Wykładowca
Napoleon Waszkiewicz
Białystok
12:30
- 13:30
PRZERWA NA LUNCH
07:30
- 09:00
Sesja wideo – zaburzenia ruchowe
Wykładowca
Jarosław Sławek
Gdańsk
07:30
- 07:45
Mielopatia szyjna spowodowana tikiem głowy i szyi
Warszawa
Mateusz Grycz
Agata Rosińska
Piotr Janik
07:45
- 08:00
Hyperkinetyczne zaburzenia ruchowe a infekcja COVID
Katowice
Jakub J. Malkiewicz
Magdalena Błaszczyk
Tomasz Chmiela
Joanna Siuda
08:00
- 08:15
Postępująca dystonia o wczesnym początku leczona głęboką stymulacją mózgu
Gdańsk
Anna Lemska
Magdalena Krygier
Marta Zawadzka
Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska
08:15
- 08:30
Trzepotanie oczne i mioklonie głowy
Gdańsk
Jakub Kasprzak
Jarosław Sławek
08:30
- 08:45
Mioklonia a uszkodzenie splotu barkowego
Warszawa
Piotr Alster
Patryk Chunowski
Łukasz Milanowski
Dariusz Koziorowski
Andrzej Friedman
08:45
- 09:00
Wieloogniskowa postać zespołu sztywnego człowieka
Gdańsk
Jakub Kasprzak
Joanna Kopcewicz-Wiśniewska
Magdalena Kwaśniak-Butowska
Jarosław Sławek