GASTROENTEROLOGIA
Choroby górnego odcinka przewodu pokarmowego
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy

Zapraszamy na IV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej

Udostępnij:

Spotkajmy się 7 marca 2025 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego we Wrocławiu.

Profesora Wojciecha Witkiewicza przedstawiać nie trzeba. To znany środowisku prekursor wprowadzenia i stosowania chirurgii robotowej. Razem z nim w komitecie naukowym wydarzenia znaleźli się dr hab. n. med. Marek Zawadzki i dr n. med. Paweł Kowal. Podczas konferencji eksperci zreferują najnowsze standardy zastosowania robotów chirurgicznych da Vinci w chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii i ginekologii.

Chirurgia robotowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dla lekarzy to przedłużenie ręki chirurga, dla pacjentów oznacza krótszy czas rekonwalescencji.

Wg raportu Modern Healthcare Institute w 2023 roku w Polsce przeprowadzono ponad 10 tysięcy operacji z użyciem robotów. Najwięcej, bo aż 69 proc. z nich stanowiły zabiegi prostatektomii. Ponad 12 proc. to operacje ginekologiczne, głównie raka macicy, a ponad 8 proc. operacje raka jelita grubego i odbytnicy.

 
Patronat naukowy portalu:
Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Prof. dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.