123RF

Odpowie za nielegalną sprzedaż leków

Udostępnij:
Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Poznaniu zatrzymali mężczyznę zajmującego się sprzedażą w internecie i w darknecie leków bez wymaganych prawem zezwoleń.
Pieniądze z przestępczego procederu trafiały na konta bankowe podstawionych osób, a sam proces składania zamówień i ich wysyłka utrzymane były przez sprzedającego w warunkach całkowitej konspiracji. Funkcjonariusze zatrzymali również osobę, która pomagała podejrzanemu w prowadzeniu nielegalnej działalności poprzez założenie na swoje dane rachunku bankowego służącego do dokonywania nielegalnych transakcji finansowych.

Postępowanie w sprawie nielegalnej sprzedaży leków prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, a koordynowane z Departamentem do Spraw Cyberprzestępczości i Informatyzacji Prokuratury Krajowej.

W miejscu zamieszkania klientów podejrzanego oraz osób, na które były zarejestrowane telefony, które wykorzystywał podejrzany, zabezpieczono telefony komórkowe, karty SIM, sprzęt komputerowy oraz karty bankomatowe. Dodatkowo w trakcie czynności zabezpieczono gotowe do wysyłki klientom paczki zawierające leki, 27 walizek o pojemności 62 litrów każda z lekami bądź opakowaniami po nich, przeszło 5100 opakowań i blistrów z lekami, około 20 litrów leków w substancjach płynnych, susz roślinny, gotówkę w kwocie ponad 80 tys. złotych oraz 2 sztabki złota.

Do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu złożono wniosek o zabezpieczenie majątkowe w kwocie przekraczającej 800 tys. złotych, na które składa się gotówka ujawniona w toku przeszukania oraz dwa mieszkania należące do podejrzanego, zakupione ze środków pochodzących z przestępstwa.

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu na wniosek prokuratora prowadzącego postępowanie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na okres 3 miesięcy.

Przeczytaj także: „Uwaga na fałszywe leki”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.