Ile osób straci pracę w sektorze farmaceutycznym?

Udostępnij:
Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty informuje, że 60 proc. zatrudnionych w przemyśle farmaceutycznym osób wykwalifikowanych może stracić pracę w związku z nowelizacją prawa farmaceutycznego z 7 czerwca 2018 roku.
Z art. 8 nowelizacji prawa farmaceutycznego z 7 czerwca 2018 roku wynika, że osoby wykwalifikowane, które nie są farmaceutami, muszą w ciągu 6 lat od dnia wejścia w życie zmiany uzupełnić wykształcenie z zakresu fizyki, chemii ogólnej i nieorganicznej, chemii organicznej, chemii analitycznej, chemii farmaceutycznej obejmującej analizę produktów leczniczych, biochemii ogólnej i stosowanej, fizjologii, mikrobiologii, farmakologii, technologii farmaceutycznej, toksykologii oraz farmakognozji. W przeciwnym razie nie będą mogły być nadal zatrudnione ma tym stanowisku. Wymóg uzupełnienia wykształcenia obowiązuje od października 2019 roku.

Bez pomocy uczelni medycznych nawet 60 proc. aktualnie zatrudnionych w przemyśle farmaceutycznym osób mogło stracić pracę.

Osoby Wykwalifikowane, które nie posiadają wykształcenia farmaceutycznego mogą dokształcać się na wydziałach farmaceutycznych na:
- Uniwersytetu Jagiellońskiego,
- Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
- Śląskim Uniwersytecie Medycznym,
- Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

W 2020 roku będą to dodatkowo:
- Uniwersytet Medyczny w Gdańsku
- i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.