123RF

Ilu pracowników medycznych zobowiązanych do pracy w jednym miejscu?

Udostępnij:
4135 lekarzy i 9334 pielęgniarek pracuje tylko z pacjentami z koronawirusem. W przypadku lekarzy to około 4 proc. ogółu. Narodowy Fundusz Zdrowia wciąż weryfikuje dane, które otrzymał od szpitali.
- Zakaz pracy w innych miejscach wprowadziło rozporządzenie ministra zdrowia z 28 kwietnia 2020 r. (Dz.U. poz. 775) – informuje „Dziennik Gazeta Prawna” i przypomina, że dotyczy to pracowników szpitali i oddziałów zakaźnych ujętych w wykazach prowadzonych przez wojewodów, którzy są bezpośrednio zaangażowani w leczenie pacjentów z COVID-19.

Ich listy mieli przekazać do oddziałów wojewódzkich NFZ zarządzający tymi placówkami. Personelowi objętemu zakazem należy się finansowa rekompensata w wysokości 80 proc. dotychczasowych zarobków w innych miejscach albo 50 proc. wynagrodzenia w obecnym miejscu pracy.

Do 19 maja wykazy w skali kraju złożyło 98 podmiotów.

- Zgłoszonych zostało w sumie 4135 lekarzy, 9334 pielęgniarek, 424 ratowników medycznych i 1618 pozostałych pracowników – wynika z danych Narodowego Funduszu Zdrowia przytoczonych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.