Karta rodzinna i seniora: opolski patent na polepszenie dostępu do lekarza

Udostępnij:
Władze województwa opolskiego z powodzeniem realizują program polepszający dostęp do świadczeń medycznych: wprowadziły Kartę Rodzinną i Seniora. Dotychczas, od maja, wydano 13 tys. takich dokumentów.
-Naszym celem jest wsparcie rodzin z co najmniej 2 dzieci, rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym oraz osób starszych (seniorów) – mieszkańców województwa opolskiego – zapewniają prowadzący projekt.

Kto może skorzystać z tej formy pomocy? Wyłącznie mieszkańcy województwa opolskiego. Dodatkowy warunek do spełnienia to (przynajmniej jeden z trzech):

*co najmniej 2 dzieci w wieku do 18 lat
*wychowywanie dziecka niepełnosprawnego, które nie ukończyło 26 roku życia i posiada orzeczenie o niepełnosprawności
*ukończenie 65 lat

Miejsca, w których przysługują zniżki oznaczone są specjalnym znakiem „Honorujemy Opolską Kartę Rodziny i Seniora ”. Z karty każdy jej posiadacz może korzystać w dowolnym czasie. Partnerami Opolskiej Karty Rodziny i Seniora są firmy, instytucje i organizacje, które podpisały deklarację współpracy i zaoferowały zniżki posiadaczom karty. Na chwilę obecną do projektu przystąpiło 86 partnerów reprezentujących różne branże, w tym: edukacyjną, rehabilitacyjną i zdrowotną, motoryzacyjną, turystyczna czy usług dla domu.

Z informacji przekazanej przez władze województwa opolskiego wynika, że dotychczas wydano 13 151 kart. Najwięcej wniosków pochodziło od seniorów z Opolszczyzny - ponad 2,4 tys. Rodziny z dwójką dzieci złożyły nieco ponad 2 tys. wniosków; ponad 900 - rodziny z opolskiego z trójką dzieci, a blisko trzysta - z czwórką i większą liczbą dzieci.

Posiadacze kart zainteresowani są głównie zniżkami w zakresie usług zdrowotnych. Wśród oferentów są prywatne gabinety medyczne i stomatologiczne, zakłady oferujące sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, gabinet rehabilitacyjny i dom sanatoryjny.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.