Kiosk termedia.pl - czwartek

Udostępnij:
Nowoczesność w szpitalu w Tarnowie, dziś w południe rozpocznie się protest lekarzy, przerwano więcej ciąż, niż podają dane rządowe, Polacy na ósmym miejscu od końca w Europie w rankingu zdrowych – czytaj w przeglądzie prasy termedia.pl
Modernizacja szpitala im. Szczeklika
Ok. 16 mln zł będą kosztować inwestycje rozpoczęte w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie (Małopolskie). Najważniejsze z nich to budowa nowego budynku zabiegowego oraz przeniesienie i rozbudowa oddziału zakaźnego dla dzieci.
Według dyrektora szpitala Marcina Kuty, inwestycje te rozwiążą problemy związane z logistyką i zapewnią placówce dalszy rozwój. Szpital uzyska nowoczesną bryłę architektoniczną, zachowując jednocześnie swój historyczny charakter.
Onet.pl

Protest lekarzy przed MZ
Główne hasło pikiety to "Powstrzymajmy ich! Brońmy naszego prawa do zdrowia". Jak tłumaczy przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel, trzeba powstrzymać rządzących przed oszukiwaniem społeczeństwa, szkalowaniem lekarzy i wykorzystywaniem opieki zdrowotnej jako elementu gry politycznej i propagandowej. Pikieta przed Ministerstwem Zdrowia jest częścią ogólnoeuropejskiej akcji organizowanej przez Europejską Federację Związków Zawodowych Lekarzy, do której należy OZZL. Podobne demonstracje mają odbyć się między innymi na Węgrzech, w Czechach, Słowacji, Francji i Niemczech.
Polskie Radio

Aborcja – wyłudzenia, czy rozbieżność danych
Przerwano więcej ciąż, niż podaje rząd, czy też szpitale wyłudziły pieniądze z NFZ za fikcyjne zabiegi? - zastanawia się "Rzeczpospolita". Z informacji gazety wynika, że oficjalne dane rządowe różnią się od danych przekazywanych przez NFZ. Rząd twierdzi, że legalnych zabiegów przeprowadzono 757. NFZ podaje, że było ich 1207. Różnica dotyczy więc 450 zabiegów.
Dane rządowe zaprezentował w sejmie Donald Tusk. Jak czytamy, opierał się on przy tym na danych, które wszystkie publiczne szpitale w Polsce raz w roku przesyłają do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).
Rzeczpospolita

Ranking zdrowych Europejczyków
Najlepszym zdrowiem w Europie cieszą się Irlandczycy, szwankuje ono tam tylko u 7,2 proc. ludzi. Najgorzej czują się natomiast Bułgarzy, narzeka aż 26,7 proc. społeczeństwa Polakom pod tym względem bliżej do Bułgarów niż Irlandczyków. Spośród dwudziestu krajów europejskich pod względem kondycji zdrowotnej zajmujemy ósme miejsce od końca, na kłopoty ze zdrowiem narzeka 17,5 proc. obywateli. Dodać jednak trzeba, że przed dziesięciu laty ten odsetek był o wiele wyższy, wynosił 22,1 proc.
Dziennik.pl
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.