Kiosk termedia.pl - piątek

Udostępnij:
Okazuje się, że polscy pacjenci kibicują prywatnej służbie zdrowia, dla tysięcy rodziców ceny zalecanych szczepionek dla dzieci są zbyt wysokie, spotkanie okrągłego stołu na temat sytuacji osób niepełnosprawnych, po świętach – czytaj w dzisiejszym przeglądzie prasy na portalu termedia.pl
Coraz więcej rodziców nie stać na szczepionki
Dla coraz większej grupy rodziców ceny zalecanych szczepionek dla dzieci są stanowczo za wysokie. Za komplet szczepień niemowlaka przeciw pneumokokom trzeba zapłacić około 1200 zł. Problem rozwiązałaby refundacja tych szczepień. Póki, co jesteśmy jedynym krajem w UE, który nie refunduje szczepień przeciwko pneumokokom. (rp.pl)

Tak dla prywatnej medycyny
Z badania przeprowadzonego na zlecenie „Pulsu Biznesu” przez Grupę IQS wynika, że większość pacjentów nie życzy sobie preferencji dla publicznej służby zdrowia. Respondenci odpowiadali na dwa pytania: kto powinien prowadzić szpitale w Polsce i kogo Narodowy Fundusz Zdrowia powinien preferować przy dzieleniu publicznych pieniędzy? Blisko 60 proc. respondentów uważa, że szpitale powinny prowadzić zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne. Co piąty uznał, że przy podziale NFZ powinien preferować publiczne ośrodki. A 67 proc. uważa, że Fundusz nie powinien nikogo preferować. Jeśli już, to tych, którzy świadczą usługi najwyższej jakości, niezależnie od struktury właścicielskiej. (Puls Biznesu)

Wynalazek maturzysty nadzieją dla osób z demencją
Uczeń ostatniej klasy Technikum Elektronicznego w Połańcu, Mariusz Bielaszka, wymyślił urządzenie, które może być bardzo pomocne dla osób z demencją lub chorobą Alzheimera. Urządzenie wygląda jak zegarek, ale ma wbudowany GPS, w środku jest karta SIM. Wynalazek zdobył już m.in. złoty medal i nagrodę specjalną na brukselskich Targach Wynalazczości „Brussels Innova”. (Metro)

Okrągły stół ws. niepełnosprawnych odbędzie się w Toruniu
Pierwsze spotkanie okrągłego stołu na temat sytuacji osób niepełnosprawnych ma się odbyć po świętach w Toruniu. Rodzice domagają się m.in. zmiany zasad orzekania niepełnosprawności, tak by zajmowali się tym lekarze specjaliści z danej dziedziny, dostępu do opieki lekarskiej bez kolejki, leków za złotówkę oraz bezpłatnych przejazdów na wizyty. Z rodzicami spotkają się przedstawiciele resortu zdrowia, edukacji i pracy. (RMF24)
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.