Mamy nowy, zdaniem ekspertów realny, harmonogram prac informatyzacyjnych

Udostępnij:
Obecny harmonogram projektu informatyzacji systemu ochrony zdrowia jest realny. Trwają analizy zasadności poszczególnych funkcjonalności i optymalizacja sposobu ich wdrożenia - poinformował dyrektor Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia Marcin Węgrzyniak.
W grudniu ub. roku ministerstwo zdrowia zdecydowało o zakończeniu przez CSIOZ współpracy z dotychczasowymi wykonawcami projektu P1 - zmierzającego do informatyzacji systemu ochrony zdrowia.

- Wobec opóźnień resort zdecydował teraz , by realizować projekt w nowej formule. Opublikował też harmonogram zakładający m.in. uzyskanie do końca 2017 r. funkcjonalności elektronicznej recepty i do końca 2018 - elektronicznego skierowania – pisze money.pl .

Marcin Węgrzyniak zastrzegał, że jeszcze raz należy się zastanowić nad poszczególnymi funkcjonalnościami tzw. platformy P1, biorąc pod uwagę fakt, że że pierwotne założenia systemu pochodzą z 2007 r.

Czy wszystkie one pozostają zasadne? Wśród funkcjonalności, których celowość jest analizowana, są elektroniczne zwolnienia. Równolegle bowiem swoje rozwiązania wprowadzał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Jak podaje portal uznawana za kluczową funkcjonalność e-recepty jest poza tymi analizami. Zastrzegł, że podobnie, jak kolejne planowane funkcjonalności, będzie ona początkowo wdrażana w 2017 r. jako pilotaż - w pełnym zakresie działania, ale przy ograniczonym zasięgu terytorialnym i dla ograniczonej populacji.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.