NFZ od 1 lipca zmienia druki na wyroby medyczne, niektórzy zagrożeni utratą refundacji

Udostępnij:
Narodowy Fundusz Zdrowia od 1 lipca 2014 roku zmienia druki na wyroby medyczne. Zmiana wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia i było o niej wiadomo od stycznia 2014 roku. Problemem dla tych niepotwierdzonych zleceń może być utrata refundacji.
Drukami dysponują lekarze, pacjenci nie powinni w najmniejszym stopniu odczuć zmian – mówi Sylwia Wądrzyk-Bularz z biura prasowego NFZ.

Zlecenia potwierdzone do 30 czerwca 2014 roku na wyroby przysługujące comiesięcznie np. na cewniki, pieluchomajtki, sprzęt stomijny, zachowają swoją ważność do 31 grudnia 2014 roku.
Zapotrzebowanie na wózki, ortezy, materace przeciwodleżynowe, kule, pomoce optyczne dla niedowidzących, aparaty słuchowe zachowają ważność do 31 lipca 2014 roku.
Zlecenia wystawione do 30 czerwca 2014 roku, ale nie potwierdzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia w tym terminie tracą ważność.

- To jest problem, bo niektóre osoby utracą możliwość refundacji. Chodzi o to, żeby druki się nie przedawniały. Idziemy jednak w kierunku e-zlecenia i to będzie prawdziwe rozwiązanie, bo reszta to są pół środki - mówi Witold Włodarczyk, dyrektor generalny Izby Polmed

- Sama procedura wystawiania zleceń ulega uproszczeniu. Nowy druk zastąpi bowiem dwa dotychczas obowiązujące tj. zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne (z wyłączeniem środków pomocniczych przysługujących comiesięcznie) oraz zlecenie na zaopatrzenie w środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie – pisze NFZ w komunikacie.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.