Nadwykonania: na Podlasiu płacą cztery z pięciu wymaganych złotówek

Udostępnij:
Podlaski oddział NFZ opłacił właśnie nadwykonania z 2015 r. Do szpitali i poradni trafiło w sumie 77 mln zł, czyli blisko 78 proc. z kwoty wykonanej ponad przyznany limit. Ale 22 proc. – nie trafiło. Najmocniej ucierpiały rehabilitacja i lecznictwo ambulatoryjne.
Raport NFZ: Pacjenci zadowoleni z podstawowej opieki zdrowotnej Raport NFZ: Pacjenci zadowoleni z podstawowej opieki zdrowotnej Białostockie Centrum Onkologii jest po pierwszym etapie modernizacji, dysponuje świetnie wyszkoloną kadrą i nowoczesnym sprzętem, jest placówką wysoko

- Trudna pozostaje sytuacja finansowa Białostockiego Centrum Onkologii. Każdy pacjent to dla szpitala strata Najwyższa wartość opłaconych nadwykonań dotyczy leczenia szpitalnego, w tym na oddziałach kardiologii (prawie 9,6 mln zł), anestezjologii i intensywnej terapii (7,5 mln zł), ortopedii (7,3 mln zł), chorób wewnętrznych (prawie 3,5 mln) - pisze "Gazeta Współczesna".

W ponad 80 proc. opłacone zostało leczenie w warunkach szpitalnych z zakresu ortopedii, kardiologii, okulistyki, urologii, a także m.in. związane z psychiatrią i walką z uzależnieniami. Za przekroczenia w poradniach NFZ zapłacił średnio 73 proc., natomiast rehabilitację leczniczą opłacił średnio w 56 proc.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.