Prof. Chazan odwołuje się

Udostępnij:
Prof. Chazan zamierza wnieść do sądu pracy odwołanie od decyzji Hanny Gronkieiwcz-Waltz
- Zamierzam złożyć pozew - mówi w rozmowie dla Termedii prof. Chazan. - Mam nadzieję, że wygram, bo inaczej nie robiłbym tego. O treści pozwu nie mogę powiedzieć. Niemniej jednak odwoływać się muszę - dodaje.

- Zgodnie z art 44 Kodeksu pracy, pracownikowi przysługuje prawo odwołania od decyzji wypowiedzenia umowy o pracę do sądu pracy. Przysługuje ono każdemu, kto uważa, że wypowiedzenie umowy zostało dokonane z naruszeniem prawa lub jest nieuzasadnione w przypadku umowy na czas nieokreślony.
Warto wspomnieć jeszcze o tym, że pracodawca dokonując wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony ma obowiązek wskazać w swym oświadczeniu przyczyny uzasadniające wypowiedzenie. W przypadku pozostałych umów (na okres próbny, na zastępstwo, na czas określony) podanie przyczyn wypowiedzenia nie jest konieczne, co nie znaczy, że w niektórych okolicznościach motywy takiego działania nie będą badane, np. przez sąd - mówi prawnik, Rafał Janiszewski.- Uchybienia pracodawcy w powyższym zakresie mogą skutkować -w przypadku odwołania się pracownika do sądu pracy - uznaniem wypowiedzenia za nieuzasadnione lub za naruszające przepisy o wypowiadaniu umów o pracę i w konsekwencji prowadzić do wydania orzeczenia o jego bezskuteczności, o przywróceniu pracownika do pracy lub o odszkodowaniu.

Jaki będzie wynik, tego na razie nie wiemy, ale....
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.