Ugoda Copernicus z rodziną obywatelki Szwecji?

Udostępnij:
Szpital Copernicus oraz Szpital św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie zakończyły konsolidację. Oznacza to, że obie placówki funkcjonują jako jeden organizm. Szpital przygotowuje się też do ugody w sprawie zaistniałego uszczerbku na zdrowiu obywatelki Szwecji, byłej pacjentki dawnego Pomorskiego Centrum Traumatologii.
- Sąd zarządził, że obie strony powinny dążyć do ugody – mówi Dariusz Kostrzewa, prezes Copernicus, który przejmował Szpital w Gdańsku-Zaspie– Dla nas oznacza to, że będziemy musieli płacić pewne kwoty na utrzymanie obywatelki Szwecji, ale nie kwestionowaliśmy nigdy takiego rozwiązania.

W sprawie uszczerbku na zdrowiu obywatelki Szwecji, która w dawnym Pomorskim Centrum Traumatologii poddała się operacji powiększenia biustu i zapadła w stan wegetatywny, prokuratura prowadzi śledztwo. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia 5 osób. Dwóm pielęgniarkom Oddziału Chirurgii Naczyń Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku prokuratura zarzuciła nieumyślne spowodowanie u pokrzywdzonej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez niewłaściwą opiekę w okresie pooperacyjnym. Trzem kolejnym oskarżonym, w tym lekarzowi anestezjologowi, który znieczulał Szwedkę do operacji, prokuratura zarzuca nieumyślne narażenie pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Skonsolidowany szpital łatwiej może znaleźć środki finansowe na wypłatę odszkodowania rodzinie Szwedki. Konsolidacja miała przynieść 6 mln zł oszczędności poprzez wspólne zakupy, połączenie działów administracyjnych, wspólne korzystanie z zasobów.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.