W 2016 do GIS zgłoszono… aż siedem tysięcy nowych suplementów diety

Udostępnij:
72 proc. Polaków przyznaje się do zażywania suplementów diety, z czego prawie połowa (48 proc.) zażywa je regularnie, wynika z badania SW Research. W świetle tych informacji nie dziwi fakt, że w samym tylko 2016 roku do rejestru GIS zgłoszono ponad 7 tys. nowych suplementów diety.
- Zwłaszcza, że wprowadzane do obrotu produkty traktowane są jako żywność i nie muszą przechodzić badań, potwierdzających ich skuteczność. Przeznaczone dla ludzi zdrowych mają służyć uzupełnieniu diety, a nie leczeniu – pisze SW Research.

Tymczasem sposób komunikacji oraz fakt, że najczęściej sprzedawane są w aptekach, może sugerować konsumentom ich właściwości terapeutyczne. Potwierdzeniem tej tezy mogą być wyniki badania, które pokazują, że to najczęściej w aptekach badani kupują suplementy diety. Aż 65 proc. ankietowanych potwierdziło, że to właśnie w aptekach dokonuje zakupu wspomnianych substancji.

- Fakt, że suplementy diety kupowane są najczęściej w aptekach wynika z przekonania, że często traktujemy je jak lekarstwa. Co więcej wierzymy, że to preparaty przebadane, a skoro są dostępne bez recepty, to ich przyjmowania nie musimy konsultować ze specjalistą. Dopełnieniem tego obrazu są reklamy, które utwierdzają nas w przekonaniu, że suplementy są prostym sposobem na poprawę stanu zdrowia – komentuje Piotr Zimolzak, Dyrektor ds. Badań i Analiz w SW Research.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.