Specjalizacje, Kategorie, Działy

Znamy program III Grudniowych Spotkań z Infekcjami

Udostępnij:
29 i 30 listopada br. w Warszawie po raz trzeci odbędzie się konferencja Grudniowe Spotkania z Infekcjami, pod kierownictwem prof. Ernesta Kuchara. Program wydarzenia obfituje w obszerną wiedzę w zakresie postępowania w infekcjach.
Tak, jak podczas poprzednich edycji, istotną częścią programu konferencji będą: antybiotykoterapia, leczenie przeciwwirusowe i objawowe leczenie zarażeń. Dr n. med. Monika Wanke-Rytt opowie o stosowaniu antybiotyków w leczeniu częstych infekcji, a także w przypadku występowania chorób nerek, wątroby czy alergii. Z kolei dr n. med. Anna Piwowarczyk podzieli się wiedzą na temat leczenia HSV, VZV i grypy z zastosowaniem takich leków, jak: acyklowir, gancyklowir i oseltamiwir. Ponadto będzie mowa o leczeniu kaszlu, opryszczki i zapalenia ucha środkowego.

Podczas wykładów poświęconych zakażeniom dr hab. n. med. Piotr Skrzypczyk przedstawi pułapki w zakażeniach układu moczowego, dr hab. n. med. Magdalena Okarska-Napierała krok po kroku omówi postępowanie w ostrym zakażeniu przewodu pokarmowego i odwodnieniu, natomiast prof. dr hab. n. med. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat poruszy kwestię diagnostyki mikrobiologiczej w POZ.

Nowością w programie będzie zagadnienie endokrynologii w infekcjach. Wśród poruszanych tematów będzie interpretacja TSH, fT3, fT4 i dalsze postępowanie, kiedy podejrzewać przełom nadnerczowy i co wówczas zrobić, oraz co warto wiedzieć na temat zakażeń u cukrzyka, pracując w POZ?

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość wzięcia udziału w praktycznych warsztatach. Pierwsze z nich poprowadzi adwokat Agnieszka Dębowska-Szymańska, która w kontekście prawnym przybliży zagadnienia związane ze stosowaniem leków off-label, prowadzeniem dokumentacji medycznej czy uzyskiwaniem zgody na szczepienia. Kolejne warsztaty dotyczyć będą USG płuc i skierowane są do pediatrów oraz lekarzy POZ.

Nie zabraknie sesji dermatologicznej, podczas której eksperci poruszą zagadnienia związane z leczeniem AZS w gabinecie lekarza POZ oraz przedstawią różne oblicza trądzika w kontekście diagnostycznym i terapeutycznym. W ramach rozrywki edukacyjnej przygotowano także quiz dermatologiczny z nagrodami, który poprowadzi dr hab. n. med. Magdalena Okarska-Napierała.

Drugiego dnia konferencji tematy wykładów dotyczyć będą głównie szczepień ochronnych. Eksperci podkreślą wagę szczepień dorosłych, doradzą, jak przygotować się do egzotycznych podroży z dziećmi, omówią też zakres odpowiedzialności lekarza za niepożądane odczyny poszczepienne. Sesję zakończy debata ekspertów pt. „Co zawsze chcieliście wiedzieć, ale nie mieliście okazji zapytać: szczepienia ochronne i zdrowy styl życia”, w której udział wezmą prof. dr hab. n. med. Ernest Kuchar, dr n. med. Monika Wanke-Rytt oraz dr n. med. Ewa Duszczyk.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem konferencji i do rejestracji!

PROGRAM


REJESTRACJA
 
Partner serwisu
© 2025 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.