Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Jaka będzie rola teledermatologii po pandemii?

Źródło: Medscape
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 29.04.2021
 
 
Po gwałtownym wzroście na początku pandemii COVID-19 i powolnym spadku, który rozpoczął się latem, konsultacji w zakresie telezdrowia w dermatologii jest o wiele więcej niż przed pandemią COVID-19. Jednak nie jest jasne, czy obecny wskaźnik będzie nadal malał, utrzyma się, czy nawet wzrośnie. Opinie na ten temat przedstawiono w American Academy of Dermatology Virtual Meeting Experience.
Diabeł tkwi nie tylko w szczegółach, ale także w ważnej kwestii finansowania, bo np. w USA tymczasowa covidowa ustawa przewidywała zwrot kosztów tymczasowo, tylko w czasie pandemii.

Na pytanie czy teledermatologia ma przyszłość70 proc. dermatologów odpowiedziało, że ogólnie będzie ona kontynuowana, ale tylko 58% stwierdziło, że zamierza ją oferować - poinformował dr Jules Lipoff, z University of Pennsylvania w Filadelfii, który jest jednym z autorów artykułu, w którym przedstawiono wyniki. Dość niski odsetek dermatologów planujących pracę za pomocą teledermatologii może wynikać właśnie z niepewności co do refundacji. - Teraz, gdy telemedycyna się rozwinęła, nigdy nie wrócimy do tego, co kiedyś było normalną praktyką – twierdzi dr Lipoff. Według niego jeszcze przed pandemią było wiele sygnałów potwierdzających przydatność teledermatologii.

Zgodnie z wynikami ankiety AAD, 14,1% dermatologów miało doświadczenie z teledermatologią przed pandemią COVID-19, a wynik ten wzrósł do 96,9% do czerwca 2020 r., gdy przeprowadzono badanie. Prawie 600 dermatologów wypełniło ankietę, co daje 13,6% wskaźnik odpowiedzi.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe