Specjalizacje, Kategorie, Działy

Akademicki Szpital Kliniczny przy Borowskiej we Wrocławiu , jako drugi w kraju, ma urządzenie, które pozwala usunąć cześć zaatakowanej przez raka wątroby bez konieczności dużego cięcia.

Udostępnij:
Laparoskop z USG pozwala zlokalizować guza z dokładnością do kilku milimetrów. Pierwsza pacjentka już wyszła ze szpitala, na jutro planowany jest drugi zabieg.
Zastępca dyrektora ASK, Bogusław Beck, powiedział Radiu Wrocław, że szpital zabiega o to aby sprzęt był wykorzystany w stu procentach.

Zwykle rak w wątrobie jest przerzutem, co oznacza, że grupa komórek raka innego narządu, wędrując wzdłuż naczyń krwionośnych, dociera do wątroby i mnożąc się powoduje powstawanie guza. Jak w przypadku innych raków tak i tu wynik leczenia zależy w znacznej mierze od stopnia jego rozwoju w chwili ustalenia rozpoznania. Im jest rozleglejszy, tym trudniejszy jest do leczenia.
 
Patronat naukowy portalu:
Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Prof. dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.