Specjalizacje, Kategorie, Działy

TUW PZUW wydaje „Rekomendacje postępowania z pacjentami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem”

Udostępnij:
Tagi: koronawirus
- Zakażenia koronawirusem są dla szpitali poważnym wyzwaniem. Należy się liczyć z tym, że mimo zaleceń pacjenci z objawami COVID-19 zamiast do szpitali zakaźnych będą się zgłaszać do SOR oraz izb przyjęć szpitali ogólnych – mówi Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW PZUW. Dlatego, dbając o partnerskie relacje i bezpieczeństwo personelu medycznego, TUW PZUW przedstawia szpitalom wytyczne na temat postępowania z pacjentami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. „Menedżer Zdrowia” udostępnia dokument w pdf.
Przygotował je zespół ekspertów, koordynowany przez dr. n. med. Pawła Grzesiowskiego, są rekomendowane przez Radę Naukową TUW PZUW.

- Rada Naukowa miała w tych działaniach kluczowe znaczenie jako ośrodek opiniotwóczy i kreujący standardy. Członkami rady są wybitni specjaliści medyczni oraz specjaliści z zakresu zarządzania podmiotami leczniczymi, a radzie przewodniczy jego magnificencja rektor WUM prof. dr hab. nauk med. Mirosław Wielgoś – wyjaśnia prezes Kiliński.

Przyznaje, że w czasie zagrożenia kolejnym koronawirusem należy się troszczyć o wszystkich ludzi - zarówno pacjentów, jak i opiekujący się nimi personel medyczny.

- Pamiętamy, jak poradziliśmy sobie z poprzednim zagrożeniem, czyli „ptasią grypą”. Nauczeni tym doświadczeniem lepiej pojmujemy obecnie zagrożenie oraz jeszcze lepiej wiemy, jak sobie z nim poradzić. Praktyka uczy nas przede wszystkim, aby zachować spokój i otoczyć profesjonalną opieką zarówno siebie, jak i osoby od nas zależne, bo jeśli nie zadbamy o siebie, to i nie zadbamy o ludzi, którzy potrzebują naszej opieki i asysty. Wydane przez Radę Naukową TUW PZUW rekomendacje służą temu, aby wesprzeć personel medyczny w jego pełnej poświęcenia służbie na froncie walki z zagrożeniem. Zapoznajcie się załączonym materiałem, który jak ufam, okaże się pomocny – zachęca prezes Kiliński.

Podejmowane przez TUW PZUW działania są elementem wsparcia, jakiego ubezpieczyciel udziela szpitalom w zakresie zarządzania ryzykiem medycznym, a także elementem promowania bezpiecznej diagnostyki i terapii.

- Jesteśmy przekonani, że informacje przygotowane przez wybitnych ekspertów pozwolą prowadzić bezpieczną działalność leczniczą dla dobra pacjentów i personelu medycznego – podsumowuje prezes Kiliński.

Jeśli chcesz ściągnąć rekomendację, kliknij w: „Rekomendacje postępowania z pacjentami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-COV-2”.

TUW PZUW udostępnia także: „Rekomendacje TUW PZUW. Plakat dla placówek medycznych” i „Rekomendacje TUW PZUW. Technika higienicznej dezynfekcji rąk według WHO”.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych jest częścią Grupy Kapitałowej PZU SA. Koncentruje się między innymi na ubezpieczeniach szpitali zgodnie z zasadą wzajemności. Opiera się ona na partnerskich relacjach ubezpieczyciel-ubezpieczony. Istotną wartością dla szpitali jest wsparcie, jakiego udziela im ubezpieczyciel w sytuacjach kryzysowych.

Przeczytaj także: „Jezierska-Stencel i Tabaka: Problem z dostępem do lekarza? Rozwiązanie to telemedycyna”, "Piotr Daniluk: Szkolimy, aby porody były bezpieczne", "Piotr Daniluk o profesjonalny pakiecie szkoleniowym oferowanym przez TUW PZUW" i "Aneta Zawistowska o roli funduszu prewencyjnego TUW PZUW w podnoszeniu jakości usług medycznych".

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.