Dwa miliony prywatnych polis zdrowotnych

Udostępnij:
Polacy rezygnują z Narodowego Funduszu Zdrowia na rzecz usług oferowanych w ramach polisy. Według informacji Polskiej Izby Ubezpieczeniowej podsumowującej pierwszy kwartał 2017 roku liczba ubezpieczonych wzrosła rok do roku o prawie 30 procent i osiągnęła poziom dwóch milionów osób.
Przeprowadzone w sierpniu zeszłego roku przez CBOS badanie o nazwie "Korzystanie ze świadczeń i ubezpieczeń zdrowotnych" wskazało, że 40 procent Polaków korzysta w sposób „mieszany” z usług NFZ oraz opłacanej prywatnie opieki medycznej. Dane gromadzone przez Polską Izbę Ubezpieczeń pokazują z kolei rosnącą popularność polis zdrowotnych. Według informacji podsumowującej pierwszy kwartał 2017 roku liczba ubezpieczonych wzrosła rok do roku o prawie 30 procent i osiągnęła poziom dwóch milionów osób. Dynamiczny przyrost użytkowników polis widoczny jest zarówno wśród klientów indywidualnych (59-procentowy wzrost), jak i w obszarze rozwiązań grupowych (zmiana o 21 procent).

- Do tej pory Polacy ubezpieczeniami zdrowotnymi posiłkowali się zazwyczaj w razie potrzeby skorzystania z porad specjalisty lub wykonania badań diagnostycznych, na które w ramach NFZ musieliby czekać średnio kilka miesięcy. Zauważyliśmy jednak, że nastąpiła zmiana tendencji. Osoby posiadające polisy medyczne coraz częściej w ogóle rezygnują z usług NFZ w ramach opieki doraźnej i ambulatoryjnej. Potwierdzają to gromadzone przez nas dane. Najczęściej realizowanymi świadczeniami są wizyty u internisty, ginekologa czy pediatry – wskazuje Małgorzata Jackiewicz, dyrektor sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych w Saltus Ubezpieczenia.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.