Fiskus kręci bat na oszustów farmaceutycznych

Udostępnij:
Urzędnicy skarbowi twierdzą, że hurtownie leków jadą na karuzeli podatkowej. Handlują między sobą medykamentami, oszukując na podatkach, i nielegalnie eksportują farmaceutyki
- W poniedziałek (31 lipca) rząd zaopiniował projekt ustawy dotyczący wprowadzenia geolokalizatorów, które mają być używane do monitorowania transportu paliw oraz suszu tytoniowego. Obecnie obowiązuje on w transporcie drogowym. Ministerstwo Finansów planuje jednak również wdrożyć monitoring przewozu tych towarów koleją. W środę (2 sierpnia) projekt ten zaopiniuje Komisja Prawnicza. Okazuje się, że wpisano do niego nie tylko przepisy dotyczące kolejarzy. Ministerstwo Finansów chce wydłużyć listę towarów monitorowanych i wpisać na nią także produkty farmaceutyczne. Fiskus kręci bat na oszustów nielegalnie handlujących lekami w kraju oraz za granicą. Proceder wycenia na dwa miliardy złotych - informuje "Puls Biznesu".

Urzędnicy skarbowi twierdzą, że duży, często nielegalny eksport, jest źródłem kłopotów branży farmaceutycznej. Oceniają, że od 2012 roku w Polsce narastał problem niskiej dostępności medykamentów. - Proceder spowodowany był masową sprzedażą produktów leczniczych przez hurtownie do zagranicznych kontrahentów, co skutkowało brakiem specjalistycznych lub nowoczesnych leków, zwłaszcza tych ratujących życie, w polskich aptekach - twierdzi resort finansów.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.