Hormonalna antykoncepcja dopochwowa – komu ją zalecać? Posłuchajcie poznaniaków

Udostępnij:
Już za miesiąc w Poznaniu konferencja „Ginekologia i położnictwo. Nowe trendy”. Tematy poruszane na konferencji? – Będą mega-trudne. I mega-ciekawe – zapewnia prof. Maciej Wilczak, kierownik naukowy konferencji.
Dlaczego w Poznaniu? Poznań ma szczególne prawo do tego, by dzielić się swoimi doświadczeniami w ginekologii.

-W mojej klinice przychodzi na świat 6,5 tys. dzieci, czyli 2 proc. całej polskiej populacji. Co pięćdziesiąty Polak rodzi się więc w Poznaniu, przy ulicy Polnej – mówił nam niedawno zmarły dyrektor poznańskiej placówki, prof. Tomasz Opala. - Inne szpitale kliniczne też mają osiągnięcia w swoich dziedzinach. Mają tak mocną pozycję, tak dobre referencje – że z pozoru wyglądają na niezatapialne okręty, instytucje, które zniosą wszystko, dostosują się do każdej sytuacji.

Jakie wieści z tej kliniki? Hormonalna terapia menopauzy – korzyści i ryzyko w świetle najnowszych badań naukowych. Opieka nad płodem i noworodkiem o złym rokowaniu – dylematy etyczne, medyczne i prawne.

I Nowoczesna antykoncepcja. Jakie są trendy? Hormonalna antykoncepcja dopochwowa – komu ją zalecać? Czy antykoncepcja niecodzienna jest skutecznym sposobem zapobiegania niechcianej ciąży?

Konferencje organizują Katedra i Zakład Edukacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Katedra i Klinika Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Klinika Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.