Kokardki rozświetliły Warszawę

Udostępnij:
Z okazji Światowego Dnia AIDS po ulicach Warszawy jeździły samochody wyświetlające na fasadach budynków kilkumetrowe czerwone kokardki.
Podczas organizowanej z okazji Światowego Dnia AIDS konferencji „Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie” wręczono pamiątkowe statuetki laureatom trzeciej już edycji Konkursu Pozytywnie Otwarci oraz specjalne odznaczenia - Czerwone Kokardki – osobom, które w 2013 roku zrobiły wiele dobrego w obszarze HIV. Także z tej okazji 1 i 2 grudnia Warszawę rozświetliły wielkie, kilkumetrowe czerwone kokardki będące symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami oraz przyjaciółmi. Fundatorem grantów w Konkursie Pozytywnie Otwarci dla instytucji działających na rzecz profilaktyki HIV/AIDS jest firma Gilead Sciences. Organizatorem warszawskiego happeningu z wyświetlonymi kokardkami – Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej Res Humanae.
Kiedy laureatom statuetek Konkursu Pozytywnie Otwarci i Czerwonych Kokardek wręczano nagrody, w centrum Warszawy oraz po ulicach warszawskiej Pragi jeździły dwa samochody z zainstalowanymi lampami wyświetlającymi na fasadach budynków czerwone kokardki. Dzień wcześniej taką samą kokardkę wyświetlono na gmachu ratusza m. st. Warszawy na Placu Bankowym.
„Światowy Dzień AIDS to wyjątkowy moment dla nas wszystkich. Szczególnie ważny dla osób zakażonych, organizacji i instytucji rządowych oraz pozarządowych działających na rzecz profilaktyki HIV/AIDS, ale również dla całego społeczeństwa. Warszawski happening z wyświetlaniem kokardek miał być symbolem solidarności z zakażonymi, ale też przypomnieć, że problem HIV/AIDS może dotyczyć każdego z nas” – powiedział Michał Kaźmierski, dyrektor generalny firmy Gilead Sciences Poland i laureat Czerwonej Kokardki sprzed roku.
„Bardzo się cieszę, że już po raz trzeci wręczamy statuetki Pozytywnie Otwarci. 11 instytucji, które w 2014 roku wdrożą 12 niezwykle ciekawych projektów, dopomoże Krajowemu Centrum ds. AIDS w pracy na rzecz dalszego podnoszenia poziomu wiedzy o HIV/AIDS przede wszystkim wśród osób seropozytywnych i pracowników placówek ochrony zdrowia. W tym roku przekazaliśmy na granty dla laureatów konkursu prawie 200 tys. złotych, a w sumie od początku istnienia programu - ponad pół miliona. Myślę, że mamy powody do dumy” – podsumował Paweł Mierzejewski, koordynator programu Pozytywnie Otwarci i także laureat Czerwonej Kokardki z 2012 roku.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.