Lekarze ostrzegają: internet nie leczy

Udostępnij:
Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna „Internet nie leczy”, która ma przekonać Polaków, że w przypadku problemów zdrowotnych i wątpliwości z nimi związanych, warto zasięgnąć opinii lekarza. Połowa Polaków przyznaje, że leczy się nie zgodnie ze wskazaniami lekarza z dyplomem, a "doktora Google".
-Z badania przeprowadzonego na początku września tego roku przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia wynika, że aż 92 proc. ankietowanych regularnie poszukuje w Internecie informacji na temat stanu zdrowia. Aż połowa z reprezentatywnej próby Polaków przyznaje, że zdarzało im się leczyć siebie lub bliskich zgodnie ze wskazówkami znalezionymi w sieci. Prawie jedna trzecia ankietowanych kieruje się w leczeniu przez Internet poradami z forów internetowych - pisze senior.pl .

- Coraz częściej spotykam się w swojej pracy z pacjentami, którzy na wizytę lekarską przynoszą już gotową diagnozę swoich dolegliwości opracowaną na podstawie danych dostępnych w sieci. Tego zjawiska nie da się już powstrzymać, bo dziś Internet jest podstawowym źródłem informacji. Jednak warto, aby e-nowinki medyczne konsultować ze specjalistą. I do tego namawiamy w naszej akcji „Internet nie leczy” – mówi lek. med. Andrzej Gliwa, internista z Centrum Medycznego Scanmed.

Ideą kampanii społecznej „Internet nie leczy” organizowanej przez grupę medyczną Scanmed jest nie tylko zmotywowanie ludzi do zasięgnięcia porady specjalisty w kwestii swojego zdrowia, ale również zwiększenie świadomości profilaktyki zdrowotnej. - W Polsce wciąż bardzo mało uwagi poświęca się badaniom profilaktycznym. A tymczasem wielu chorób można byłoby uniknąć, gdyby w stosownym czasie podjąć odpowiednie kroki – twierdzi Monika Ziobro, dyrektor handlowy Grupy Scanmed.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.