Na co chorują polscy menedżerowie: otyłość, nadciśnienie, cholesterol…

Udostępnij:
Ponad połowa Polaków pracujących na stanowiskach decyzyjnych (56%) ma nieprawidłowy wskaźnik masy ciała BMI – najczęściej jest to nadwaga i otyłość – wynika z raportu Medicover. Nie koniec na tym.
-U blisko 20% z nich występują nieprawidłowe wartości ciśnienia tętniczego, a u co 4 osoby podwyższone wartości cholesterolu – wynika z danych zgromadzonym w raporcie „Praca. Zdrowie. Ekonomia” opracowanym przez Medicover. Przeciętny menedżer ma około 40 lat i dużo powodów, by poważnie zatroszczyć się o swoje zdrowie – podaje „Wprost” za infowire.pl.

Wnioski z Raportu Zdrowia Medicover są jasne. Największe zagrożenie zdrowotne dla osób pracujących na kierowniczych stanowiskach to zawały i udary. Większość najczęstszych dolegliwości dotykających menedżerów to skutek nieprawidłowości w stylu życia. Praca na stanowiskach kierowniczych wiąże się ze zwiększoną odpowiedzialnością, a zatem i ze stresem.

Bardzo duża ilość obowiązków, w tym spotkań nie sprzyja regularnemu odżywianiu się. Niewiele czasu po pracy pozostaje na aktywność fizyczną – wszystkie te czynniki razem sprzyjają otyłości i chorobom układu krążenia – mówi dr n. med. Katarzyna Gorzelak-Kostrzewska, współautorka Raportu Zdrowia Medicover.

Według tygodnika menedżerowie podobnie często jak pozostali pracownicy biurowi chorują na infekcje oddechowe, są narażeni na urazy i przewlekłe choroby układu ruchu. Mimo to przeciętny menedżer przebywa na zwolnieniu średnio 3 dni w roku – zdecydowanie krócej, niż pracownik biurowy niższego szczebla, którego absencja chorobowa trwa z reguły 4,2 dnia w roku.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.