Nowotworowa zemsta Al-Ka'idy zza grobu

Udostępnij:
Rak stał się rzeczywistością dla ponad 1000 mężczyzn i kobiet, którzy oddali swoje zdrowie pracując na Ground Zero, terenie po zawalonych wieżach World Trade Center. Lekarze przewidują, że liczba ta wzrośnie.
Według badań nowojorskiego Mount Sinai Medical Center wskaźnik zachorowań wśród policjantów, strażaków i innych osób biorących udział w akcji ratunkowej w Strefie Zero jest o 15 proc. wyższy niż u reszty populacji. Ludzie wystawieni na substancje unoszące się w powietrzu po zburzeniu gmachów World Trade Center, w tym karcinogeny, chorują m.in. na ziarnicę złośliwą, różne odmiany raka skóry, na nowotwory tarczycy, płuc, nerek, pęcherza, okrężnicy i piersi. Tina Engel, pielęgniarka onkologii w klinice WTC North Shore Hospital w Queens, mówi: - To smutne, pracuję tu zaledwie dwa miesiące, a już miałam okazję zidentyfikować kilkanaście nowych przypadków raka, a teraz czekam na wyniki kolejnych 25 pacjentów.
W całych Stanach Zjednoczonych monitoruje się zdrowie jest aż 65 tys.osób – uczestników akcji ratunkowej a potem prac budowlanych w Ground Zero.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.