Opublikowali pierwszy anglojęzyczny raport poświęcony trendom zdrowia cyfrowego

Udostępnij:
Raport specjalny „eHealth Trends&Talks” to 92 strony skondensowanej wiedzy na temat cyfrowej transformacji rynku ochrony zdrowia w formie rozmów, opinii międzynarodowych ekspertów, infografik i autorskich felietonów. Można go przeczytać i pobrać za darmo w sieci.
- Raport pomoże zrozumieć, co naprawdę oznacza pojęcie eHealth i jak zmieni system ochrony zdrowia - opisują go autorzy.

Autorzy o swojej publikacji piszą:
- Digitalizacja sektora ochrony zdrowia znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. Kolejne państwa już wdrażają lub planują wdrażać w najbliższych latach strategie e-zdrowia, świadczeniodawcy inwestują odważnie w infrastrukturę IT, a innowacyjne firmy i start-upy wprowadzają na rynek coraz nowocześniejsze rozwiązania mobilne. Rosną oczekiwania i świadomość cyfrowa pacjentów, lekarzy i pielęgniarek.

Jesteśmy świadkami krystalizowania się nowej rzeczywistości ochrony zdrowia, gdzie informacja pełni rolę pigułki mogącej rozwiązać wiele aktualnych problemów.

E-zdrowie stało się w krótkim czasie symbolem demokratyzacji ochrony zdrowia, szansą na sprostanie wyzwaniom, jakie niesie ze sobą starzejące się społeczeństwo, epidemia niezakaźnych chorób przewlekłych oraz rosnące dramatycznie koszty opieki zdrowotnej. Jest nadzieją na przywrócenie pacjentowi centralnej roli w systemie, skoordynowaną i spersonalizowaną opiekę, skuteczniejszą profilaktykę dzięki przekrojowej wiedzy na temat człowieka dostępnej w każdym miejscu w ramach bezpiecznego, elektronicznego rekordu pacjenta. Informacja staje się równie ważna jak leki, pozwalając na bieżąco monitorować stan zdrowia i z coraz większym wyprzedzeniem wykrywać zagrożenia zdrowotne, zastępując leczenie profilaktyką, wspomagając proces podejmowania decyzji klinicznych.

Jednak same innowacyjne technologie nie wystarczą, aby dokonać rewolucyjnych zmian. Potrzebna jest transformacja kulturowa, nowy model współpracy pomiędzy świadczeniodawcami burzący obecne silosy informacyjne. Ogromnym wyzwaniem staje się interoperacyjność systemów i coraz to nowszych rozwiązań dla zagwarantowania swobodnej wymiany informacji i ich kompatybilności. Za rozwojem rynku nie nadążają rozwiązania prawne: wiele państw czeka na regulację prawną w obszarze telemedycyny i obiegu informacji w formie elektronicznej. Ubezpieczyciele zdrowotni sceptycznie podchodzą do refundacji telekonsultacji lub mobilnych aplikacji zdrowotnych. Ale i to powoli się zmienia.

Z fascynacją obserwujemy rozwój e-zdrowia, gdzie trendy modelują młode start-upy ze swoimi świeżymi pomysłami i doświadczeni liderzy rynku. Mobilne aplikacje zdrowotne w szybkim tempie zdobyły popularność, powodując, że ochrona zdrowia jest teraz na wyciągnięcie ręki, a nie tylko za drzwiami gabinetu lekarskiego. Dyskusje ekspertów rozgrzewają nowe tematy: Internet Rzeczy, systemy wspomagania decyzji klinicznych, technologie ubieralne, analiza danych medycznych, big data i small data, cyberprzestępczość, alfabetyzacja zdrowotna.

Aby zrozumieć dokładnie e-zdrowie, dowiedzieć się, dlaczego pokłada się w nim tyle nadziei i jakie wyzwania muszą zostać pokonane dla osiągnięcia korzyści digitalizacji, rozmawiamy z ekspertami rynku starając się poznać różne punkty widzenia. W pierwszym, specjalnym wydaniu Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia „eHealth Trends & Talks” prezentujemy obszerną wiedzę zawartą w wywiadach, felietonach i infografikach. W ten sposób włączamy się w dyskusję na temat transformacji ochrony zdrowia w okresie rozwoju nowych technologii.

92-stronicowe wydanie "eHealth Trends&Talks" można przeczytać i pobrać za darmo na stronie: https://www.osoz.pl
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.