Pasje i wyzwania prof. Pawła Buszmana, laureata nagrody im. Jana Wejcherta

Udostępnij:
Dla uznanego kardiologa z Katowic, przewodniczącego Rady Nadzorczej American Heart of Poland SA (Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca), nagrodzonego prestiżową nagrodą Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii sukces, życiową pasją są nowe technologie w medycynie.
Kapituła jednej z najbardziej prestiżowych nagród w kraju wyróżniła prof. Pawła Buszmana i założoną przez niego w 2000 roku firmę za aktywność biznesową, która przekładającą się na polską gospodarkę, wysokie standardy etyczne oraz innowacyjne podejście do biznesu. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, American Heart of Poland S.A. to sieć oddziałów kardiologii interwencyjnej, angiologii i kardiochirurgii na terenie Polski. Ideą do ich powołania było wprowadzenie najnowszych metod leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych.

Wybitny kardiolog, który był dziś gościem „Dzień dobry TVN” powiedział, że nagroda podkreśla także niematerialny wkład firmy w rozwój społeczeństwa.
- Przez ostatnie 13 lat przyczyniliśmy się do spadku śmiertelności z powodu chorób układu krążenia w Polsce. Ten spadek to około 33 proc. i zaczynamy zbliżać się do krajów Europy Zachodniej, np. Francji, Niemiec czy Włoch.

Zapytany, co w jego pracy jest największym wyzwaniem, wymienił nowe metody leczenia chorób układu krążenia w Polsce.
- Nowe technologie w medycynie to moja pasja. Dlatego od samego początku wdrażaliśmy tzw. angioplstykę wieńcową, czyli mechaniczne udrażnianie tętnic wieńcowych. Szybko okazało się, że jest to najlepsza metoda, która pozwoliła na zmniejszenie śmiertelności w zawałach z 20-30 proc. do 2-3 proc. – mówił prof. Buszman.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.