Rzeź dyrektorów w szpitalach MSW

Udostępnij:
Trwa wymiana dyrektorów w pięciu szpitalach MSW. Dwóch dyrektorów zostało odwołanych na skutek złego sposobu zarządzania placówką i utratę zaufania. Dwóch złożyło wypowiedzenia. Resort spraw wewnętrznych odwołał także jednego dyrektora bez wypowiedzenia. Razem szpitali jest 17, pracę stracił co trzeci dyrektor.
Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną są niezadowalające wyniki finansowe szpitali podległych resortowi. –Ogłosiliśmy politykę zero tolerancji dla dalszych długów – mówi nasz informator.

Rozwiązanie stosunków pracy z dyrektorami wymagało przeprowadzenia konkursów na te stanowiska. Odbywają się one zgodnie z procedurą określoną w ustawie z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej oraz rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 6 lutego 2012 r. w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą.

Do chwili obecnej zakończyły się trzy postępowania konkursowe: na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Specjalistycznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Głuchołazach; na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sanatorium „Orion” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Ciechocinku; na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych we Wrocławiu.

W listopadzie 2014 r. odbędzie się postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Natomiast rozstrzygnięcie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Opolu planowane jest do końca 2014 r.

O przyczynę i sposób realizacji akcji wymiany dyrektorów zapytaliśmy w ministerstwie.

- Ocena dyrektorów podmiotów leczniczych MSW jest realizowana przez poszczególne jednostki organizacyjne Departamentu Zdrowia – czytamy w odpowiedzi. -Jednostki te m.in. na bieżąco monitorują oraz oceniają sytuację ekonomiczną podmiotów leczniczych oraz sposób gospodarowania mieniem zakładów opieki zdrowotnej. Sporządzają również sprawozdania i raporty o charakterze wewnętrznym (wykorzystywane przy sprawowaniu bieżącego nadzoru założycielskiego), a także te wynikające z obowiązujących przepisów (np. dokumenty statystyczne), oceniają realizację zadań statutowych, spełnienie przez nie wymagań sanitarno-higienicznych oraz minimalnych norm zatrudnienia personelu medycznego – pisze resort SW.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.