Specjalne nagrody „Menedżera Zdrowia”

Udostępnij:
Piotr Bednarski, Mirosław Dłużniewski, Iron Team i Anna Chrapusta laureatami nagród specjalnych miesięcznika „Menedżer Zdrowia”. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.
Laureaci specjalnych nagród:


Piotr Bednarski, dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie
Ktoś musiał wziąć w swoje ręce polską geriatrię. Tym kimś okazał się dr Piotr Bednarski, który zmienił instytut w przodującą placówkę zajmującą się seniorami. Pracę zawodową rozpocząłem w 1993 r. w Klinice Chirurgii Ogólnej w Bytomiu. Od początku pracy nauczyciela akademickiego zajmowałem się diagnostyką i leczeniem chorób piersi – pisze o sobie kandydat na własnej stronie internetowej. Bednarski to sprawny menedżer – w krótkim czasie do działań i zadań instytutu dołożył nową, szczególnie przydatną specjalność: opiekę nad seniorami.

Mirosław Dłużniewski, koordynator kliniczny Zespołu Oddziałów Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Edukator, autor wielu publikacji z dziedziny kardiologii. Jest redaktorem naczelnym pisma „Kardio Update”, a także kreatorem i pomysłodawcą Podyplomowej Szkoły Kardiologicznej – przedsięwzięcia adresowanego zarówno do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, jak i do specjalistów. Zorganizował 192 spotkania, w których wzięło udział ok. 20 tys. lekarzy. Pracuje w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.

Iron Team
To znaczy: żelazna drużyna. Firma specjalizuje się w dostarczaniu systemów informatycznych i produktów marketingowych oraz w świadczeniu usług doradczo-zarządczych dla sektora medycznego.
Naszym celem jest umożliwienie szpitalom bądź innym ośrodkom ochrony zdrowia rozwiązania głównych problemów – komunikacji, bezpieczeństwa oraz rozwoju informatycznego – piszą o sobie laureaci.
Firma Iron Team powstała w 2008 r.

Anna Chrapusta, mikrochirurg

Mówi się o niej „doktor, który czyni cuda”. Zajmuje się… przyszywaniem rąk. W trakcie swojej kariery zawodowej w chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii od 1993 r. wykonała ponad 10 tys. operacji. Anna Chrapusta jest ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Oddziału Oparzeń Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. W listopadzie czasie jednej operacji przyszyła pacjentowi obie ucięte dłonie.
– Chirurgia jest jak wojsko, ja rządzę, reszta słucha – mówi Anna Chrapusta.
Czy chirurg oszukuje Pana Boga?
– Żeby osiągać sukcesy w tej dziedzinie, trzeba mieć dobre układy z Panem Bogiem – twierdzi.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.