Statystyka zagranicznych lekarzy w Niemczech. Polaków (1636) mniej niż Rumunów (2105)

Udostępnij:
Z powodu braku lekarzy w Niemczech pracuje coraz więcej medyków z Europy Wschodniej, Grecji, ale także Syrii, Egiptu i innych krajów. Znajdują zatrudnienie głównie w mniejszych miastach, nawet wtedy, gdy ich niemiecki pozostawia wiele do życzenia.
Z danych Federalnej Izby Lekarskiej wynika, że liczba zagranicznych lekarzy wzrosła w ubiegłym roku o 3039 i na koniec 2011 roku wynosiła 28 355. Większość lekarzy pochodzi z Austrii (2363), na drugim miejscu są Grecy (2224), Rumuni (2105) i Polacy (1636) - pisze Angora.

- Wielu nowych kolegów mówi tak złym niemieckim, że stanowi to zagrożenie dla pacjentów - bije na alarm Niemieckie Stowarzyszenie Dyrektorów Szpitali. - Ponad połowa medyków w wielu klinikach - zarówno we wschodnich, jak i zachodnich landach - to cudzoziemcy - mówi Josef Dullings prezes stowarzyszenia. - Ich umiejętności i wiedza fachowa są dobre, ale znajomość języka niewystarczająca. Stanowi to duży problem, gdyż dobry kontakt lekarza z pacjentem jest nieodzownym warunkiem postawienia diagnozy i wyboru odpowiedniego sposobu leczenia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.