Szkolenia onkologiczne: 15 minut na nauczenie rozpoznawania raka kości

Udostępnij:
W związku z wprowadzaniem pakietu onkologicznego NFZ i Ministerstwo Zdrowia organizują szkolenia dla lekarzy. Lekarze oceniają je jednak negatywnie. - To strata czasu - przekonują. -Piętnaście minut wykładu nie wystarczy na nauczenie diagnostyki skomplikowanego nowotworu - dodają.
1 stycznia w życie ma wejść pakiet onkologiczno-kolejkowy. Dzięki niemu pacjenci chorzy na raka mają liczyć na szybką ścieżkę diagnostyki i terapię onkologiczną bez limitów. W związku z wprowadzeniem pakietu Ministerstwo Zdrowia proponuje lekarzom szkolenia w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie - pisze "Gazeta Wyborcza"

Szkolenia te budzą kontrowersje wśród lekarzy. Głównie dlatego, że na szkolenie dla lekarzy z całego województwa wyznaczono jeden dzień. Są też szkolenia, które zaplanowano w jednym terminie dla kilku regionów, np. 28 listopada 2014 r. w szkoleniu mają wziąć udział lekarze z woj. podkarpackiego, podlaskiego i pomorskiego, 8 grudnia - dolnośląskiego i opolskiego, a 11 grudnia - świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Tymczasem aula Centrum ma tylko 250 miejsc.

Do tego zgodnie z programem, jak zauważa dziennik, niemal na wszystkie bloki (np. nowotwory układu pokarmowego, nowotwory skóry i tkanek miękkich i kości, nowotwory układu krwionośnego i chłonnego) przeznaczonych jest po 15 minut.

- To absurd! Czy naprawdę ministerstwo uważa, że przez 15 minut można nauczyć się rozpoznawać nowotwór? - denerwuje się internista z Gdańska z 12-letnim stażem, który prosi o anonimowość.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.