Turystyka medyczna: Libia to bardzo perspektywiczny kierunek

Udostępnij:
Do tej pory wśród zagranicznych pacjentów leczących się w Małopolsce dominowali Brytyjczycy, Szwedzi, Duńczycy. Ale to się zmienia. Dwie krakowskie lecznice - Szpital św. Rafała, należący do grupy Scanmed Multimedis, oraz diagnostyczno-specjalistyczne centrum "Medicina" - stawiają na nowe kierunki w "turystyce medycznej": od marca badają, konsultują i operują pacjentów z Libii.
-To całkowita nowość na polskim rynku usług medycznych. Obie placówki przyjmują chorych Arabów na mocy porozumień z komisjami zdrowia działającymi przy Ministerstwie Zdrowia Libii i z firmami pośredniczącymi, organizującymi przyjazdy pacjentów do Krakowa - pisze "Gazeta Krakowska".

Joanna Szyman, prezes Scanmed Multimedis, przypomina, że przez Libię i inne kraje Afryki Północnej przewinęła się fala rewolucji. Nie mają tam żadnej infrastruktury medycznej, brakuje dostępu do diagnostyki i leczenia. Stąd decyzja ministerstwa zdrowia Libii o finansowaniu leczenia chorych za granicą. Według dziennika pierwszy pacjent z Libii przyjechał do szpitala przy ul. Bochenka w marcu. Do tej pory krakowscy specjaliści wykonali już kilkadziesiąt skomplikowanych operacji.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.