Wyścig o ludzkie życie. Czy naukowcy dadzą nam nieśmiertelność?

Udostępnij:
Brzmi jak scenariusz do filmu SF - Dolina Krzemowa, która jest centrum przemysłu komputerowego, stanie się centralnym ośrodkiem badań nad długowiecznością. Joon Yun, menedżer z Palo Alto nagrodzi milionem dolarów naukowców, którzy zhakują kod życia i przedłużą ludzkie życie co najmniej do 120 lat.
Naukowcy powzięli tę propozycję twierdząc, że właściwie nie ma problemu, bo niektóre osobniki naszego gatunku dożywały takiego wieku, czyli że - jak się chce - to można, więc niby dlaczego zdrowego życia, aktywności fizycznej, właściwej diety nie podać ludzkości w jednej tabletce dołożywszy do tego aktualizację zapisu kodu genetycznego.

Wyścig można więc uznać za rozpoczęty i nawet nagroda ma już swoją nazwę - Palo Alto Longevity Prize.
Jest małe ale, bo już jest nas ponad 7 mld, a szacunki zakładają, że pod koniec tego wieku może być nas nawet 13 mld. Ale to już problem demografów. Pewnie potem i dla nich będzie nagroda, aby mogli to całe długowieczne towarzystwo ogarnąć.

Yun tłumaczy to tak: ryzyko, iż statystyczny Amerykanin mający 25 lat nie dożyje kolejnych urodzin, wynosi 0,1 proc. Gdyby udało się utrzymać taki niewielki procent życie człowieka można by teoretycznie rozciągnąć do 1000 lat.

Takie rozwiązanie pozytywnie wpłynąć może na rozwiązanie problemu kolejkowego w naszym kraju, bo czymże jest rok czekania do specjalisty, gdy ma się tabletkę na wieczność.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.