AstraZeneca sygnatariuszem Karty Różnorodności
Pod koniec czerwca AstraZeneca złożyła podpis pod Kartą Różnorodności, potwierdzając tym samym zobowiązanie do równego traktowania pracowników w miejscu pracy, a także aktywnego promowania idei różnorodności i inkluzywności.
Jak podano w komunikacie firmy, w ślad za wyznawanymi wartościami AstraZeneca buduje przestrzeń dla równości płci, pochodzenia i idei – ponad 62 proc. funkcji zarządczych sprawowanych jest przez kobiety, które również stanowią większość składu zarządu firmy w Polsce. 6,5 proc. pracowników to obcokrajowcy reprezentujący 47 krajów.
Sygnowana przez firmę Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską, którą w Polsce koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Kartę może podpisać każda organizacja, urząd, instytucja lub przedsiębiorstwo, które zgadza się z jej zapisami dotyczącymi zakazu dyskryminacji w miejscu pracy, prowadzenia działań na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz gotowości do zaangażowania wszystkich pracowników oraz partnerów biznesowych w te działania.
– W AstraZenece doskonale rozumiemy, że różnorodność jest faktem, a nie tezą czy postulatem. Jako taka wymaga szacunku i akceptacji – tylko wtedy jest szansa, by czerpać nie tylko z ogromnego potencjału różnorodnych zespołów, ale i wyjątkowości każdego z pracowników. Misją firmy takiej jak nasza, nowoczesnej, działającej w sektorze innowacji, jest wspieranie różnorodności i promowanie życzliwości, szacunku i akceptacji w miejscu pracy. Naturalne więc stało się dla nas dołączenie do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności – podsumowuje Marta Jagnieża, wiceprezes zarządu AstraZeneki, dyrektor działu HR.
AstraZeneca to firma, dla której jednym ze strategicznych aspektów jest budowanie kultury różnorodności, przynależności i włączania (DEI). W rozumieniu organizacji, która prowadzi działalność na ponad 60 rynkach na całym świecie, różnorodność reprezentowana przez pracowników stanowi siłę napędową rozwoju firmy i osiągania przez nią sukcesów, gdyż pozwala z korzyścią wykorzystywać odmienne sposoby myślenia, działania pracowników i przesuwać granice nauki.