Hepatitis C. Patogeneza i terapia - nowość wydawnicza!

Udostępnij:
Wiedza dotycząca zakażenia wirusem C zapalenia wątroby (HCV) stale się zwiększa. Dlatego choć od poprzedniego wydania monografii poświęconej tej tematyce minęło zaledwie 6 lat, to okazuje się, że w tej dziedzinie, w tym czasie zmieniło się wiele. Te nowości uwzględnia książka "Hepatitis C. Patogeneza i terapia” pod red. prof. Jacka Juszczyka, która właśnie ukazała się drukiem. Prezentujemy jeden z jej rozdziałów.
Najważniejszym wydarzeniem w ostatnich latach było wprowadzenie do leczenia całkowicie nowego rodzaju leków o bezpośrednim działaniu na wirusa, stąd ich skrócona nazwa DAA (ang. Direct acting antivirals). Ich efektywność w wielu grupach pacjentów osiąga 100% w krótkim czasie, średnio 12 tygodni, niekiedy po czasie dwukrotnie dłuższym. Jednocześnie prowadzone są prace nad skróceniem jeszcze tego okresu.

Książka jest zbiorem informacji o wirusie C, patogenezie zakażenia przezeń wywoływanego oraz aktualnie stosowanych metodach leczenia przeciwwirusowego zarówno w ostrym, jak i w przewlekłym okresie choroby. W publikacji przedstawiono także perspektywy terapii. Aneks stanowią najnowsze Rekomendacje leczenia wirusowych zapaleń wątroby typu C Polskiej Grupy Ekspertów HCV.

Dodatkowym walorem książki są piękne, artystyczne fotografie autorstwa prof. Jacka Juszczyka.

Warty szczególnego poświęcenia uwagi jest m.in. rozdział 3 omawiający obrazy morfologiczne ostrego i przewlekłego zapalenia wątroby typu C, którego autorką jest znakomita specjalistka z zakresu immunopatologii, ze szkoły prof. Adama Nowosławskiego, dr hab. med. Bożena Walewska-Zielecka. Przedstawiane ilustracje histopatologiczne i immunomorfologiczne mogą w przyszłości być unikatowym materiałem diagnostycznym
z powodu coraz większego ograniczania roli biopsji wątroby.

Rozdział 3 dostępny TUTAJ.

Zachęcamy do lektury!

Książka dostępna w sprzedaży już od tego tygodnia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.